گوناگون

همه وظیفه دارند زمینه برگزاری انتخابات پر شور در اسفندماه را فراهم کنند

همه وظیفه دارند زمینه برگزاری انتخابات پر شور در اسفندماه را فراهم کنند

پارسینه: فقها و حقوقدانان شورای نگهبان با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش ایسنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش‌های این شورا، نکاتی را درخصوص وظایف قانونی شورای نگهبان بیان و تاکید کردند: همه وظیفه دارند زمینه برگزاری انتخاباتی پرشور را در اسفند ماه امسال فراهم کنند.

ارسال نظر

 • ناشناس

  انتخابات زمانی خوب برگزار می شود و مشارکت بالای ۷۰ درصدی دارد :
  ۱؛ ما چیزی تحت عنوان هیات اجرایی و هیات نظارت نداشته باشیم ، چون آنوقت انتخاب نیست انتصاب هست .
  ۲؛ همه احزاب سیاسی در انتخابات شرکت کنند .
  ۳؛ همه افراد ، با هر تفکر و گرایش سیاسی ، هر مذهب و قومیتی بتواند در انتخابات آزادنه شرکت کند .
  ۴؛ رد صلاحیت افراد با عنوان عدم التزام به نظام در حالی ۴۶ سال در عرصه مدیریت کشور هستند ، با عنوان منتقد دولت یا حاکمیت یا شرایط ، یا حتی رد صلاحیت حمید رسایی با تفکر تندرو ، بیان یک انتخاب مهندسی شده هست . ممکن هست تفکر حمید رسایی مورد قبول مردم نباشد ، خیلی ها با تفکر او و گروه سیاسی مخالف باشندو در جناح مقابل ، مصطفی تاج زاده ، احمدی نژاد و سید حسن خمینی ، حسن روحانی و ایرانیهای مقیم خارج ..... فرقی نمی کند ، این مردم هستند که باید انتخاب کنند ، که چه می خواهند .
  ۵؛ انتخابات فرمالیته و نمایشی ، که شرایطی در پی آن انتخابات ،آمدن آدم های نو تغییر نکند ، وقت مردم و کشور و بودجه بیت المال را هدر دادن هست .
  ۶؛ اگر قرار ما که همانطور گفتیم ، بعد از آرام شدن شرایط کشور اصلاحات را آغاز می کنیم چه در عرصه داخلی و چه بین المللی ، این انتخابات ادامه همان تغییرات و اصلاخات و رسیدن به تشکیل یک جامعه مدنی مردم سالار و دمکراتیک هست ، پس رد صلاحیت در آن معنا ندارد .
  ۶؛ احزاب سیاسی هم برای مشارکت در انتخابات باید ، هدفمند با برنامه ، باشند . مثلًا اگر حزب اصلاح طلب برای شرکت در انتخابات ، نماینده گان ویژه خود را در سراسر کشور انتخاب کند ، از افراد با شناسنامه و شناخته شده ، استفاده کنیم .از حوزه بوشهر فلان از خوزستان فلان ..... قرار نیست که هر کسی تحت عنوان نماینده وارد مجلس شود .
  ۷؛ انتخابات آینده ، باید طوری باشد ، که یک جماعتی برای رانت و ........ وارد مجلس نشوند و در طول ۴ سال بدون بازدهی مجلس را ترک کنند ، باید دست نماینده برای تدوین قانون باز باشد ، نماینده نباید تحت تاثیر یک سری عوامل باشد ، از بیرون با آن دیکته نشود .......... اگر قصدمان رفع مشکلات مردم ، پیشرفت ایران هست .

 • ایمان تاجی

  هعی یادش بخیر تو بچگی توی روستا چقدر از این بازیا میکردیم

 • ناشناس

  برای شور کردن اگر نمک خواستید دریاچه ارومیه خشک شده و نمک‌ مفت و بسیار زیاد هست

 • همه می‌آییم

  به کوری چشم دشمنان ایران از تمام موانع عبور خواهد کرد.
  تا کور شود هرآنکه نتواند دید...
  چراغی را که ایزد برفروزد/هرآنکس‌ پف کند ریشش بسوزد
  متشکرم از درج پیام بنده کمترین

 • محمد مهدی اسلامی

  __ بسمه تعالی __ بلی هر خائنی را هرچه هم پست __ اگر خواهد به اوهم بدهید دست __ مگر شیطان را هیچ خواسته ای نیست ؟__ چرا اجراء قانون؟ این سخن چیست ؟!__ مگر شمر و یزید هستند بی دل ؟__ بلی دانیم که دل دارند چون گِل __ دموکراسی ولی جایز شمرده __ مصر است هر خبیثی تا نمرده __ دهید اذنش که جفتک ها زند بیش __ نگوئید او ندارد حق ونیست خویش__ دهید میدان تا اوهم بیاید __ که او باید ز هر رذلی بپاید __ ز قانون و ز نظم و از دیانت __ مگو حرفی مگر عیب است خیانت ؟!__ دموکراسی ندارد هیچ مانع __ ز شیطان حرف گوش کن باش قانع __

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار