گوناگون

دیدار امیرعبداللهیان با نخست‌وزیر پاکستان در اسلام‌آباد

دیدار امیرعبداللهیان با نخست‌وزیر پاکستان در اسلام‌آباد

پارسینه: «حسین امیر عبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر رسمی خود به پاکستان، عصر امروز با «شهباز شریف» نخست‌وزیر این کشور دیدار و رایزنی کرد .

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا؛ در این دیدار که وزیر خارجه پاکستان نیز حضور داشت، امیرعبداللهیان گزارشی از مباحثات و توافقات انجام شده در مذاکرات هیات‌های رسمی دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، امنیتی و مرزی به ویژه در موضوعات بانکی، تهاتر و خط انتقال گاز ارائه و بر اراده قاطع جمهوری اسلامی ایران در اجرای توافقات به عمل آمده در این سفر و توافقات پیشین تاکید کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه، راهکار‌هایی که می‌توان در چارچوب حقوق بین‌الملل همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور را توسعه داد، تشریح کرد.

نخست‌وزیر پاکستان در این ملاقات ضمن استقبال از سفر به موقع هیات جمهوری اسلامی ایران به پاکستان و تاکید بر دعوت خود از رئیس جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد که وی مدعو ملت پاکستان هستند.

وی اظهار امیدواری کرد: بعد از تحولات مربوط به انتخابات پاکستان، رئیس جمهور ایران اولین رییس دولتی باشد که به پاکستان سفر می‌کند.

در این ملاقات همچنین درباره موصوعات مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات افغانستان مورد تبادل‌نظر قرار گرفت.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار