گوناگون

سردار کوثری: درگیری میان ایران و طالبان، دعوا میان بچه های یک خانه است که حل می شود

سردار کوثری: درگیری میان ایران و طالبان، دعوا میان بچه های یک خانه است که حل می شود

پارسینه: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به درگیری نیروی طالبان با مرزبانان ایران در مرز مشترک با افغانستان، گفت: از دولت‌های قبلی باید پرسید که چرا حقابه هیرمند را پیگیری نکردند. باید موضوع را دنبال کنیم و حق خودمان را در حقابه هیرمندبگیریم. بحث حقابه توافقی بوده است که از قبل وجود داشته است و‌نمی شود بگویند که هر طرفی هر موقع دلش خواست به آن عمل کند هر موقع دلش نخواست عمل نکند.

اسماعیل کوثری با بیان این مطلب گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ موقع طالبان را به رسمیت نشناخته است ما همسایه بودیم و یکسری نشست ها با طالبان داشتیم اما اینکه بخواهیم آنها را به رسمیت بشناسیم مطرح نبوده است.

وی تاکید کرد: طالبان جرات نا امن کردن مرزهای ما را ندارد اما کسانی هستند همانند استکبار جهانی، صهیونیسم، منافقین و کسانی که چشم دیدن جمهوری اسلامی ایران را ندارند می خواهند این کار را انجام دهند که مرزهای ما را نا امن کنند و ایران و طالبان را درگیر کنند اما بدانند که هیچ موقع این اتفاق نمی افتد.

کوثری در مورد اینکه این اتفاقات شرایط را به سمت گزینه نظامی بین ایران و طالبان پیش نمی برد، گفت: درگیری در مرز اتفاق افتاده است خداوند روح همه شهدا مخصوصا مرزبانان را شاد کند مخصوصا پنج نفر یا سه نفری که اینطوری شدند اما بحث گزینه نظامی مطرح نیست. از این اتفاقات برای بچه های که در یک خانه باهم هستند می افتد که اختلافی بوجود می آید و دعوا می شود و بحث نظامی مطرح نیست. قطعا این مسائل با گفت وگو حل می شود.

منبع: رویداد24

ارسال نظر

 • ناشناس

  بچه هایی که در یک خانه با هم هستند !!!!!! مردم با فرهنگ، با تمدن هزار ساله ایران چه سنخیتی با بربرها دارند . مثل کشور ترکیه مرز ایران و افغانستان را دیوار کشی کنیم ، مثل ازبکستان و تاجیکستان مانع ورود افغانها به کشورمان شویم ، افغان های ساکن ایران را هم بیرون کنیم ، یارانه هایی که برای چندین میلیون افغانب از جیب ملت ایران هزینه می کنیم ، با بیرون کردن افغانها استان سیستان صرف کنیم .

 • ناشناس

  چه حرف قشنگی زده طرف آب را بر روی ما بسته بچه های ما را شهید کرده هر روز هم برای ما خط نشان میکشه اون وقت آقای کوثری گل می فرمایند لشکر یزید هم همین کارها را میکرد که امام حسین قیام کرد مگر الگوی ما امام حسین نیست ؟ اگر دل و جرات جنگ نداری از این لباس بیا بیرون

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار