گوناگون

پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت نوروز

پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت نوروز

پارسینه: با وجود اندوهی که به دلیل همه گیری ویروس کرونا ایجاد شده است، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی نوروز، ۲۱ مارس، اظهار امیدواری کرد، نوروز هماهنگی و جشن برای بشریت به ارمغان بیاورد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل در تهران، متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است: هرساله نوروز را به عنوان آغازی جدید گرامی می‌داریم، زمانیکه با امید و شادی گام به سال نو می‌نهیم. نو شدن طبیعت و نخستین روز بهار را جشن می‌گیریم.

امسال، برای بسیاری از مردم نوروز مصادف با زمان اندوه و دلواپسی است. ویروس کرونا، کویود ۱۹، در سراسر جهان سایه افکنده، شامل مناطقی که این جشن باستانی را گرامی می‌دارند. اینجانب تسلیت عمیق خود را به آنانی که عزیزانشان را از دست داده‌اند ابراز داشته و بهترین آرزوهایم را برای آنانی اظهار می‌نمایم که تحت تاثیراین ویروس قرار گرفته‌اند.

امیدوارم جشن نوروز تحول خوش آمدی برای آرامش و گذران زمان با خانواده، لذت بردن از زیبایی تغییر فصول و به خاطر سپردن و جشن گرفتن انسانیت مشترکمان باشد.

نوروز نو شدن است. همان گونه که آغاز نوروز را با آتش، غذاهای ویژه، رویش سبزه و سایر آداب و رسوم گرامی می‌دارید، امیدوارم حس مشترک دوستی و هماهنگی با طبیعت را دریابید.

برای شما نوروزی شاد، سرشار از سلامتی، صلح و کامیابی آرزومندم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار