گوناگون

در این اتاق جنگ مخفی، زلنسکی جنگ با روسیه را هدایت می کند+ تصاویر

در این اتاق جنگ مخفی، زلنسکی جنگ با روسیه را هدایت می کند+ تصاویر

پارسینه: ولادیمیر زلنسکی در سالگرد شروع حمله روسیه به اوکراین اتاق جنگ مخفی خود را که در یک سال اخیر خانه او بوده است را نشان می دهد.

رهبر دوران جنگ اوکراین، به مدت یک سال در پناهگاهی محاصره شده توسط حلقه ای از فولاد در کیف پایتخت اوکراین محافظت می شود.

پس از اطلاع از حمله پوتین در ساعات اولیه ۲۴ فوریه ۲۰۲۲، ولادیمیر زلنسکی به اتاق‌ جنگ خود رفت. این دفتر بتنی از آن روز تا کنون محل اقامت رئیس جمهور اوکراین بوده است.

در پروژه مستند روزنامه‌نگار اوکراینی دیمیترو کوماروف، تصاویری از پایگاه رئیس جمهور اوکراین شامل اتاق خواب، کمد لباس و فضای اداری منتشر کرد.روی میز او مدل‌های هواپیما و عکسی از او و همسرش اولنا، همراه با دو فرزندشان، قرار دارد. دفتر او همچنین با مدل‌های تانک و پرچم اوکراین تزئین شده است.

زلنسکی با نشان دادن یک اتاق بزرگ با میز و صندلی به کاماروف، خاطرات و افکار اولیه خود را با مردم اوکراین در میان گذاشت.

اتاق جنگ مخفی

او گفت: «به خاطر سپردن همه جزئیات بسیار دشوار است. ما با همسرم، خانواده ام، پسرم، دخترم از خواب بیدار شدیم. من قطعاً به این فکر کردم که بچه‌ها را بیدار کنم، همه را جمع و جور کنم. برای اینکه به بچه‌ها بگویم چه اتفاقی دارد می‌افتد و جنگ شروع شده است. آن‌ها بزرگسال هستند، آن‌ها باید بفهمند که چه اتفاقی می‌افتد. خیلی سریع رفتم. من خانواده ام را دوست دارم، اما برای من به عنوان رئیس جمهور، حضور در اینجا یک اولویت بود. او افزود که خانواده‌اش ساعاتی بعد به او پیوستند».

سپس زلنسکی دفتر رسمی خود را به روزنامه نگار نشان داد، جایی که او اکثریت قریب به اتفاق فیلم‌های خود را در مورد جنگ و درخواست کمک از کشورهای غربی تهیه و منتشر کرده است.

اتاق جنگ مخفی زلنسکی

زلنسکی به کوماروف گفت که او در صبح روز ۲۴ فوریه با ۲۷ رهبر کشورهای مختلف صحبت کرد.

او ادامه داد: «تنها چیزی که به یاد دارم که بعد از حمله به آن فکر می‌کردم این دفتر، تلفن‌ها و تیمی بود که الان باید جمع کنم».

او به دیمیترو کوماروف گفت: «من خانواده‌ام را دوست دارم، اما برای من به‌عنوان رئیس‌جمهور، حضور در اینجا اولویت بود. خیلی سریع وسایلمو جمع کردم و اومدم اینجا. همه راهروها تاریک بود. این خانه من است. من یک سال است که اینجا زندگی می کنم.»

زلنسکی ۴۵ ساله، اکنون اطلاعاتی در مورد اتاقی که به دور از همسر و دو فرزندش آن را خانه خود می خواند، ارائه کرده است.

اتاق جنگ مخفی زلنسکی

ولادیمیر زلنسکی توری در اتاق جنگ خود برگزار کرد و کمد لباس دوران جنگش را که با لباس‌هایی در سایه‌های مختلف سبز و مشکی، با چکمه‌های سبک نظامی در پایین پر شده است را نشان داد.

زلنسکی گفت: «من اینجا یک کمد لباس کوچک دارم. لباس ها همه شبیه هم هستند. لباس های معمولی. من در حال حاضر از کت و شلوار استفاده نمی کنم.»

اما زلنسکی فاش کرد که کت و شلواری را به نماد اینکه این جنگ به زودی پایان خواهد یافت نگه می دارد.

وی افزود: «ما به زودی پیروز می شویم، بنابراین دوباره کت و شلوار می پوشم».

زلنسکی همچنین اتاق خواب خود را با تخت یک نفره و مبلمان ساده اش نشان داد که با امکانات تجملی ای که اکثر مردم انتظار دارند یک رئیس جمهور در اختیار داشته باشد، فاصله داشت.

اتاق جنگ مخفی زلنسکی

یک تلویزیون صفحه تخت کوچک به دیوار روبروی تخت او وصل شده است، یک سینک و چند مبل، بقیه وسایل اتاق او را تشکیل می دهند.

او همچنین اشاره کرد که به خاموش نگه داشتن چراغ ها برای جلوگیری از حمله عادت کرده است.

از آنجایی که زلنسکی قهرمانانه کشورش را در برابر تهاجم پوتین رهبری می کند، به ندرت می تواند همسرش اولنا، دخترش الکساندرا ۱۹ ساله و پسرش کریل ده ساله را ببیند.

در اولین سالگرد جنگ اوکراین و روسیه در روز جمعه، زلنسکی در حالی که در مورد زندگی دور از عزیزانش صحبت می کرد، گریه کرد. وی گفت: «همسرم و فرزندانم برای من مهم ترین افراد زندگیم هستند. من زیاد نمی توانم آنها را ببینم، اما از داشتن این خانواده بسیار خوشحالم. مهمترین چیز این است که باعث افتخار آنها شوم.»

زلنسکی که در یک سال گذشته اتاق جنگ خود را به خانه اش تبدیل کرده بود، تبدیل به یک قهرمان شده است. مسیر زندگی او از یک کمدین تا مقایسه کردن او با رهبر بزرگ دوران جنگ بریتانیا، وینستون چرچیل، تغییر کرده است.

اتاق جنگ مخفی زلنسکی

او که بیشتر به عنوان چهره ای ناآشنا با سیاست و فرماندهی نظامی شناخته می شد، در انتخابات ۲۰۱۹ با تعهد به پایان دادن به درگیری بین اوکراین و روسیه که پوتین با الحاق کریمه در سال ۲۰۱۴ آغاز کرده بود، پیروز انتخابات شد.

ولادیمیر زلنسکی پیش از این در داخل کشور اوکراین، از محبوبیت معقولی برخوردار بود و حضورهای کوتاهی در صحنه جهانی داشت. اما اکنون پس از گذشت یک سال از تهاجم پوتین به اوکراین، این بازیگر سابق به خاطر عزم پولادین خود در سراسر جهان شناخته شده است.

اتاق جنگ مخفی زلنسکی

زلنسکی با رفتار معقول، ته ریش های اصلاح نشده و نگاهی بی باک در چشمانش، از یک ستاره تلویزیونی در بازی سیاست به یک قهرمان بین المللی تبدیل شده است./روزیاتو

ارسال نظر

 • یاماج

  زنده باد اوکراین زنده باد شجاعت ،زنده باد زلنسکی قهرمان
  مرگ بر روسیه متجاوز د حامیانش . مرگ بر جنگ و جنگ خواهان

 • ناشناس

  درود بر قهرمان مقاومت زلنسکی مرگ بر پوتین جنایتکار

 • ذبیح الله،ز

  سلام.انگاه که غرب وحشی بخاهدوحشیگری وجنگ‌وخونریزی وتخریب اموال وامنیت کشوری ویران‌کندباانقلاب رنگی وتبلیغ نفوذی خودرابمسندقدرت اوکراین میگواردتاببهانه پیوستن بشرارت‌وخونخاری ناتوکشورش ویران نمایداضلآفرض بناتوپیوستیدانهاکه عضوهستندچه‌گلی بسرشان خورده،ایاارزش چنین حماقت‌وتخریبهاداشت که مسلمآبارزویت هم نخاهی رسدوهمان ناتومهره سوخته محسوبت ونابودی چون صدام سرنوشت خائنان بملت وکشورست.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار