گوناگون

در صورت جسارت دشمن، نیروی واقعی سپاه در میدان و روز واقعه دیدنی خواهد بود

در صورت جسارت دشمن، نیروی واقعی سپاه در میدان و روز واقعه دیدنی خواهد بود

پارسینه: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: زمانی بود که برابر این متجاوز نمی‌توانستیم برخورد کنیم، ولی امروز دیگر آمریکا جرأت ندارد برای ما تعیین تکلیف کند.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری روز جمعه در یادواره ۳۱۳ شهید والامقام شهرستان کردکوی استان گلستان گفت: در صورت جسارت دشمن، نیروی واقعی سپاه در میدان و روز واقعه دیدنی خواهد بود تا سبب تحیر، توقف و شکست آنها شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در حماسه بزرگ ملی «دفاع مقدس» گنج‌های نهفته‌ای مانند شهید ابراهیم هادی و بقیه شهدای دیگر وجود دارد که هر چه از آن اقیانوس بی کران ایثار و شهادت، مرواریدهای درخشان کشف و استفاده کنیم، تمام شدنی نیست و عمق زندگی شهدا آنقدر بهره‌های فراوان مادی و معنوی در پی دارد که اگر کسی مشغول آن شد، همواره رشد و تعالی می‌یابد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود : طبق آیه شریفه «وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ » «هرگز کسانی را که در راه خدا کشته شده‌ اند مرده مپندار بلکه آنان زنده‏‌اند و نزد پروردگارشان روزی داده می ‏شوند» بنابراین شهدا زنده‌اند و برای ما دعا می‌کنند. این باور ماست چرا که در عملیات های مختلف، نقش مؤثر شهدا را در کنار خود حس می‌کنیم.

سردار تنگسیری از دوران دفاع مقدس به عنوان یک سرمایه تمام نشدنی و اصیل انقلاب اسلامی نام برد و با بر شمردن درس‌هایی از زندگی شهدا مانند ایثار، فداکاری، مقاومت، شجاعت، شهامت ، رشادت، مردم دوستی، مردم داری، گره گشایی از مشکلات، ولایتمداری، اهتمام به رعایت حدود شرعی و اقامه نماز اول وقت، اظهار داشت: شهدا جزو سرمایه‌های حیاتی ملت قهرمان و نظام اسلامی بوده و هستند، آنها همه درس های فضائل اخلاقی را با نمره عالی گذرانده‌اند و برای همه ما الگو هستند.

وی وظیفه همه را خوب یاد گرفتن و تمرین کردن راه شهدا نام برد و گفت: این روش سبب خواهد شد تا روحیه امیدبخشی، کار جهادی و انقلابی به عنوان یک ارزش در جامعه اسلامی ایران ماندگار و فراگیر شود.

وی اضافه کرد: تثبیت دلاوری، فداکاری، جانبازی و شجاعت شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس و انتقال آن به نسل‌های بعدی با برگزاری یادواره شهدا امکان پذیر است و باید استمرار داشته باشد.

فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران با بیان اینکه شهدا از جنس جاودانگی و حیات ابدی هستند، گفت: شهادت یک اتفاق نیست، بلکه یک انتخاب، یک گزینش الهی و یک نوع معامله پر سود است که البته باید شهید باشیم تا شهید شویم.

سردار تنگسیری با تاکید بر اینکه با توکل به خدا و توسل به ائمه (ع)، از هیچ دشمن و ابرقدرتی، ترس و واهمه‌ای وجود ندارد، اظهارداشت: در دفاع مقدس از شهدا یاد گرفته‌ایم که فقط به قدرت لایزال الهی تکیه و توکل داشته باشیم. ما به هیچ ابرقدرتی متکی نیستیم، با این حال بهترین تجهیزات و ادوات نظامی را در اختیار داریم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به قدرت دقیق موشک‌های کروز نیروی دریایی سپاه یادآور شد: همچنین سپاه شناورهای تندرو، پهپادهایی پیشرفته با ظرفیت‌های فنی بسیار بالا را تولید می‌کند که بنا بر ملاحظات خاص در حال حاضر نمی‌توانیم ویژگی‌ها و توانمندی‌های کامل آنها را اعلام کنیم. ولی مردم بزرگ ایران اسلامی بدانید، قدرت واقعی رزمندگان سپاه اسلام در میدان و روز واقعه دیدنی است و در صورت جسارت دشمن، خواهید دید چگونه متحیر، متوقف و در هم شکسته خواهند شد.

وی با بیان اینکه زمان تجاوزگری آمریکا در ایران گذشته است، گفت: زمانی بود که برابر این متجاوز نمی‌توانستیم برخورد کنیم، ولی امروز دیگر آمریکا جرأت ندارد برای ما تعیین تکلیف کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: در حوادث اخیر به عینه دیدیم که اغتشاشگران به دولت و مشکلات موجود کاری نداشتند، بلکه تنها دو رُکن سپاه و ولایت را هدف قرار دادند، اما ملت بصیر ایران نگذاشتند و نخواهند گذاشت، ولایت تنها بماند.

سردار تنگسیری با بیان اینکه تا زمانی که در مسیر مکتب ولایت و حاج قاسم هستیم، هیچ احدی به کشور ضربه وارد نخواهد کرد خاطرنشان کرد: خداوند هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهد کفار بر مسلمانان تسلط پیدا کنند./ایرنا

ارسال نظر

 • علیرضا

  کاشکی دوتا موشک اشتباهی میزدید توی سایپا وایرانخودرو تا دل همه خنک بشه.بعدش چند تا مدیر بافکر اونا اداره میکردن.

 • محمود

  آنقدر ادعا دارید چرا نمی‌تونید دشمن واقعی مردم که گرانی و فقر. اختلاس. تبعیض هستش رو از بین ببرید. هر وقت دشمن واقعی رو از بین بردید مردم از شما حمایت میکنن. مطمئن باشید بدون حمایت مردم نمی‌تونید جلوی هیچ کسی رو بگیرید.

 • مجتبی

  خوبه باز اشاره میکنید که مشکلات موجود هست و انکار نمیکنید . برادر گرامی خودتون هم میدونید که ریشه همه اعتراضات وضعیت مشقت بار زندگی هست .

 • ناشناس

  خدا کند جنگ نشود زیرا در میدان مشخص می شود چون دهه ۶۰ نیست شیر پاک خورده نان حلال خورده کم است کسی دیگر تمایل به جنگ و جبهه و عشق به فلان اما ندارند چرا که انچه مردم در ابتدا فکر می کردند نشد عدالت و....به هر حال جنگ خانمان سوزه والان مادر مهاصره هستیم عراق داعش .افغانستان طالبان .شمال اذربایجان اوکراین روسیه قفقاز و... ترکیه عربستان وخلیج فارس وهابیت پاکستان وووو...تمام دنیا مستقیم با خود دشمن کردیم و...خدا تورحم کن امام زمان صاحب شیعیان را برسان

 • اشنا

  سردارهشیارباشیدامریکابعدازناکامی دربرجام برای کنترل سلاحهای ایران دنبال کشاندن ایران به جنگ درروسیه یااذربایجان یاجدیدا"دربحرین هست همبرای شناسایی قابلیت های سلاحهای ایران وهم نابودی ان بنابراین نبایدجزباامریکا باکشوردیگری حتی بانیت جنگ محدودواردشد

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار