گوناگون

لایک و کامنت هم به فهرست جرم ها اضافه شد!

لایک و کامنت هم به فهرست جرم ها اضافه شد!

پارسینه: معاون دادستان قم معاون دادستان قم در امور فضای مجازی، انواع فعالیت های مجرمانه در فضای مجازی را تشریح کرد.

به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب قم، معاون دادستان قم معاون دادستان قم در امور فضای مجازی با تاکید بر ضرورت تبیین مسوولیت افراد در قبال فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، گفت: هر شخص نسبت به تولید محتوا، انتشار و به اشتراک گذاردن مطلب در صفحه خود، محتوای کامنت‌ دیگران در این صفحه و لایک مطالب دیگران مسئولیت قانونی دارد.

ابوالفضل تحریری، در تشریح اقدامات مجرمانه در فضای مجازی که منجر به پیگرد قضایی می‌شود، افزود: توهین به مقدسات، شخصیت‌ها، باورها، اعتقادات و اقوام، تبلیغ نژادپرستی، تهدید، انتشار اکاذیب، انتشار شایعات، تولید و انتشار اخبار و اطلاعات و تحلیل‌های غیرواقعی از شرایط، پدیده‌ها و حوادث را در شبکه‌های مجازی دارای عناوین مجرمانه خواند که قانون‌گذار برای آن مجازات در نظر گرفته است.

وی، تبلیغ خشونت، دعوت به تجمعات غیرقانونی، دعوت به اعتصابات، تبلیغ و ترویج اقدامات منجر به اغتشاشات، آموزش ساخت سلاح، تشویش اذهان عمومی، ترویج مسائل ضدامنیتی و فرهنگی، سیاه نمایی، انتشار مطالب علیه وحدت ملی و انجام فعالیت‌های تجزیه‌طلبانه در صفحات مجازی را نیز غیرقانونی و مشمول پیگرد دانست./خبر آنلاین

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  پس علی دایی و کریمی و سلبریتی های دو زاری رو دستگیر بفرمایید!! همین کتایون ریاحی دو باره حرف مفت زده و متلک انداخته به مقام اول و دوم مملکت !!!!!!!! تو یوتیوب هست !!!!!!

 • ناشناس

  چند وقت دیگه به مردم کره شمالی قبطه می خوریم

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار