گوناگون

جمله باورنکردنی رئیسی در گفتگوی زنده تلویزیونی+ فیلم

جمله باورنکردنی رئیسی در گفتگوی زنده تلویزیونی+ فیلم

پارسینه: رئیس دولت سیزدهم در گفتگوی تلویزیونی با مردم در اظهاراتی قابل تامل از کاهش نرخ تورم خبر داد.

ایسنا نوشت: رئیسی رئیس دولت سیزدهم در گفتگوی تلویزیونی با مردم در اظهاراتی قابل تامل از کاهش نرخ تورم خبر داد.

ابراهیم رییسی:* (درباره افزایش قیمت اجناس از جمله مواد غذایی در ماه‌های اخیر): معیشت یکی از مسایل محوری و مهم دولت است. در آغاز دولت، ۷۰۰ خانوار به خاطر کرونا داغدار می‌شدند که شرایط متفاوت شد و وضعیت صفر درباره تلفات داریم.

* با کسری بودجه مواجه بودیم که با افزایش درآمد واقعی بدون چاپ پول و استقراض از بانک مرکزی، تلاش کردیم شرایط را تغییر دهیم. نزدیک۶۰ درصد تورم داشتیم که اکنون به۴۰ درصد رسیده است.

* در زمینه کنترل تورم ما با مشکلات جهانی و منطقه‌ای مواجه شدیم، ولی در شش ماه اول دولت، کنترل تورم شد، با توجه به الزام قانونی برای عادلانه ساری یارانه‌ها و حذف ارز۴۲۰۰ تومانی، وضعیت تورمی ناشی از اصلاح اقتصادی، مشکلاتی درست کرد که تلاش شد با پرداخت یارانه‌های دولت این وضعیت تا حدودی جبران شود و ثبات اقتصاددی ایجاد شود.

* (در پاسخ به این سوال که چرا علی‌رغم افزایش فروش نفت قیمت دلار افزایش می‌یابد): انتظارات تورمی که نسبت به دلار وجود دارد و اغتشاشات ماه‌های اخیر روی قیمت دلار تاثیر داشت، چطور تا تیرماه قیمت دلار ثبات داشت، اما ناگهان بازار ارز بهم ریخت؟

* من به مردم اطمینان میدهم که ما ذخایر ارزی خوب و قابل اطمینانی داریم. فروش نفت و بازگشت پول آن ما را در وضعیت مناسبی قرار داده است.

* با توجه به تامین بیش از ۹۰ درصدی نیاز بازار ارز کشور، هدف دولت رساندن قیمت دلار بازار به قیمت دلار نیمایی است.

* قیمت۲۸۵۰۰ دلار ملاک همه خواهد بود.۶۴ درصد افزایش واردات داشته ایم و از ارز آن استفاده کرده ایم. بیش از ۹۰ درصد کار صادرات و واردات با ارز نیمایی انجام می‌شود که قیمت آن۲۸۵۰۰ است. اگر کار تجارت همه با همین قیمت انجام شود، ثبات در قیمت‌ها ایجاد می‌شود.

* افزایش قیمت‌ها مثلا در گوشت قرمز به خاطر قاچاق کالا به کشور‌های همجوار هم هست و بخشی از آن به خاطر عدم عرضه است، یعنی بخاطر تورم انتظاری، دام نگه داشته می‌شود و دامداران دام خود را برای افزایش قیمت، عرضه نمی‌کنند.

* اینکه مردم پیام می‌دهند که آیا از قیمت‌ها خبر دارید یا نه باید بگویم رنج ما در این زمینه بیشتر از مردم است.

* حجاب یک ضرورت دین و همچنین قانون است. کسانی ضعف حجاب دارند که راهکار آن فرهنگی و اجتماعی است نه سیاسی. نهاد‌های فرهنگی و اجتماعی و خود مردم باید فعال باشند. رهبری هم اشاره داشتند که کسانی که ضعف حجاب دارند در دهان بدخواهان زدند.

* همه باید توجه کنند که توجه به قانون می‌تواند امنیت و آسایش را تامین کند. نگاه به حجاب باید فرهنگی و اجتماعی باشد. مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال۸۴ وزارت کشور موظف به اجرای قانون حجاب است، اما من معتقدم که به فرهنگی و اجتماعی هم باید فعال شود، چون این مسأله از جنس فرهنگی است نهایت امنیتی.

*در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد که کانون‌های گفتگو داشته باشیم. باید سخن همه را شنید. من با دانشجویان و دانش آموزان نشسته ام و حرف‌های آن‌ها را می‌شنوم. بین بازاریان نشسته ام به همه دولتی‌ها گفته ام با مردم در ارتباط باشند. به وزارت کشور اعلام شده است که اتاق‌های گفتگو فعال شود.

ارسال نظر

 • جی

  فکر کنم تورم اسم دوم پول ماست که مرتب در حال نزول است وپایین می‌آید اونکه دائم بالا می‌رود قیمت اجناس است ! اون تورم تورم که میگن تو کشورای دیگه است !وربطی به تورم یا پول ملی ما نداره !

 • ناشناس

  شاید ایشان در یک سیاره دیگری زیست می کند خوشا به حالش

 • کشاورز

  سلام بله واقعا درسته

 • ناشناس

  جملات باور نکردنی
  همیشگی

 • رضا

  جناب رئیسی این آمار توهمی است.قبول کنید دولت تقریبا در تمام وعده های انتخاباتی شکست خورده.شک نکنید با این فرمان که می‌روید قشر اکثریت له می‌شوند.به بازار سری بزنید.گوش به حرف بادمجون دور قابچیینای دورتون ندید.سفره ها خالی شده.جوانها دین ستیز وناامیدند. گروه اقتصادی نیز لیاقت این مردم رو ندارن.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار