گوناگون

برای دریافت کارت سوخت چقدر منتظر بمانیم؟

برای دریافت کارت سوخت چقدر منتظر بمانیم؟

پارسینه: گزارش‌های مردمی نشان می‌دهد مجدداً با مشکل افزایش زمان انتظار در صدور کارت‌های سوخت مواجهیم. برخی متقاضیان از زمان انتظار ۶ماهه برای صدور کارت‌ها خبر می‌دهند؛ همچنین برخی روش‌های پیگیری وضعیت صدور کارت سوخت از دسترس مردم خارج شده‌اند.

درحالی که تاکنون بیش از دوبرابر تعداد خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های فعال در ناوگان حمل‌ونقل کشور کارت سوخت صادر شده است، باز هم علاوه بر صدور کارت سوخت برای خودرو‌های نوشماره، برای افرادی که کارت سوخت خود را گم می‌کنند، کارت سوخت جدید صادر می‌شود.

تسنیم نوشت: فرآیند صدور کارت سوخت المثنی که با ثبت‌نام در پلیس ۱۰+ آغاز می‌شود و با صدور کارت سوخت و ارسال آن توسط دفاتر پستی به سرانجام می‌رسد، در نیمه دوم سال ۹۸ (پس از آغاز سهمیه‌بندی بنزین) به ۴۵ روز تا دو ماه رسید، اما در سال ۹۹ و در بحبوحه شیوع کرونا، زمان انجام این فرآیند روز به روز بیشتر شد.

در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، همواره با عقب‌ماندگی و تقاضای انباشته در بحث صدور کارت سوخت مواجه بودیم تا اینکه در فروردین‌ماه سال جاری، مدیرعامل وقت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از تسریع در صدور کارت سوخت و یک‌ماهه شدن زمان انتظار برای صدور آن خبر داد.
برای دریافت کارت سوخت چقدر منتظر بمانیم؟

* زمان انتظار برای صدور کارت سوخت دیگر یک‌ماه نیست.

اما گزارش‌های مردمی نشان می‌دهد که مجدداً با مشکل افزایش زمان انتظار در صدور کارت‌های سوخت مواجه‌ایم. برخی از متقاضیان صدور کارت سوخت المثنی از زمان انتظار ۶ ماهه برای صدور کارت‌ها خبر می‌دهند و برخی از متقاضیان دریافت کارت سوخت برای وسایل نقلیه صفر خود اعم از خودرو و موتورسیکلت از گذشت بیش از ۶ ماه و حتی ۱۰ ماه و بلاتکلیفی در دریافت کارت‌های سوخت وسیله نقلیه خود، انتقاد دارند.

* حذف روش‌های پیگیری وضعیت صدور کارت سوخت

پیش از این، برای استعلام وضعیت صدور کارت سوخت خودرو این امکان وجود داشت تا متقاضیان با مراجعه به سایت eploce.ir و با استفاده از درگاه پیگیری وضعیت کارت هوشمند سوخت، از آخرین وضعیت صدور کارت المثنی مطلع شوند، اما این درگاه از سایت eploce.ir حذف شده است.

روش دیگری که برای پیگیری وضعیت صدور کارت سوخت وجود داشت، استفاده از سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ بود که متقاضیان با ارسال کد VIN کارت خودرو، از آخرین وضعیت صدور کارت هوشمند سوخت مربوط به خودروی خود مطلع می‌شدند؛ که طبق تماس تعدادی از متقاضیان با خبرگزاری، این سامانه پیامکی نیز اخیراً از حالت فعالی خارج شده است و امکان استعلام از طریق آن ممکن نیست.

در روشی دیگر، امکان پیگیری صدور کارت سوخت با مراجعه به سایت شرکت ملی پست به آدرس www.post.ir از قسمت رهگیری مرسولات وجود داشت؛ که این امکان از سایت شرکت ملی پست نیز حذف شده است.

برای دریافت کارت سوخت چقدر منتظر بمانیم؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار