گوناگون

ایران قدرت هجدهم اقتصادی دنیا است

ایران قدرت هجدهم اقتصادی دنیا است

پارسینه: معاون هماهنگ‌کننده سپاه گفت: ایران هم اکنون قدرت بلامنازع نظامی منطقه است و به قدرت هجدهم اقتصادی دنیا تبدیل شده و به قدرت چهاردهم از نظر تولید ناخالص جهانی دست یافته و علاوه بر این در قدرت علمی نیز جزو کشور‌های برتر شناخته شده و از نظر نفوذ سیاسی نیز وضعیت کاملا روشن و الهام بخشی دارد و نفوذ سیاسی کنونی ایران در طول تاریخ بی‌نظیر است.

سردار نقدی با بیان اینکه هندسه قدرت جهانی در حال تغییر است و در این شرایط باید از تصویرسازی دروغ دشمنان رها شویم، اظهار داشت: تقابل و رویارویی‌های چند دهه اخیر بین ایران و آمریکا حاکی از قدرت روزافزون ایران و ضعف در ادعا‌های آمریکا است، حوادث بعد از جنگ افغانستان، عراق و ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نشان داد که قدرت نظامی آمریکا پوشالی است.

به نقل از تسنیم؛ معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به برخی از نشانه‌های افول قدرت اقتصادی آمریکا، گفت: آمریکا به وضعیتی رسیده که روزانه ۳ میلیون بشکه نفت خام می‌فروشد و به بزرگترین صادرکننده زغال‌سنگ تبدیل شده و به احیای صنایع آلاینده و فرسوده برای مدیریت اقتصاد خود روی آورده است.

نقدی بیان کرد: تثبیت و بقای جمهوری اسلامی، حزب‌الله لبنان، حماس، بشار اسد، گروه‌های مقاومت و استقلال‌خواهی کشور‌های آمریکای لاتین، نفوذ چین و روسیه در مناطق مختلف جهان به‌رغم خواسته آمریکایی‌ها، نشان از روند رو به افول قدرت نظامی و اقتصادی آمریکا در جهان معاصر است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر عقب افتادن اقتصاد آمریکا از چین، تصریح کرد: علاوه بر افول قدرت نظامی و اقتصادی، قدرت علمی آمریکا نیز از رتبه اول به رتبه نهم تنزل یافته است، در حالی که در ۴۳ سال گذشته جمهوری اسلامی در هر سه مؤلفه نظامی، اقتصادی و علمی رشد کرده است.

سردار نقدی یادآور شد: ایران هم اکنون قدرت بلامنازع نظامی منطقه است و به قدرت هجدهم اقتصادی دنیا تبدیل شده و به قدرت چهاردهم از نظر تولید ناخالص جهانی دست یافته و علاوه بر این در قدرت علمی نیز جزو کشور‌های برتر شناخته شده و از نظر نفوذ سیاسی نیز وضعیت کاملا روشن و الهام بخشی دارد و نفوذ سیاسی کنونی ایران در طول تاریخ بی‌نظیر است.

وی خاطرنشان کرد: فضای مجازی هم‌اکنون ایران را یک کشور ضعیف، شکست خورده، ورشکسته و در آستانه نابودی نشان می‌دهد در حالی که واقعیت کاملا متفاوت از آن است، دشمنان با راه‌اندازی صد‌ها شبکه ماهواره‌ای، اینترنتی و تلویزیونی به زبان فارسی در حال تصویرسازی دروغ از ایران هستند.

نقدی با اشاره به اهمیت جهاد تبیین و شکست محاصره تبلیغاتی دشمنان گفت: دشمنان در حوادث اخیر علاوه بر خرید صفحه و پیج برخی از هنرمندان و ورزشکاران داخلی، با دلار‌های آمریکایی و سعودی صفحات برخی افراد مشهور و محبوب جهانی را نیز خریداری کرده تا از طریق آن‌ها علیه ایران حرف بزنند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به هدایت فکری و اندیشه‌ای شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی و ماهواره‌ای در لندن، ابراز داشت: این میزان تنوع رسانه‌ای دشمنان نشان می‌دهد که آن‌ها از چالشی شدن منظومه فکری انقلاب اسلامی و جذابیت آن و تقابل آن با مکتب‌های شکست‌خورده غربی در هراس هستند و به همین منظور همه این رسانه‌ها با یک خط فکری مشترک در حال بمباران خبری و تصویرسازی دروغ از ایران هستند.

وی یادآور شد: شیطنت و توطئه‌هایی که دشمنان علیه انقلاب اسلامی به وجود آورده‌اند حاکی از حقانیت راه ما و علامت نزدیکی به قله و نصرت الهی است و این‌ها نشان می‌دهد که خدا ملت ما را برای نصرت خود برگزیده است و هر میزان که به قله نزدیک‌تر شویم میزان آزمایش‌ها و پیچیدگی‌ها سخت‌تر خواهد شد.

نقدی با بیان اینکه در کشور ما برخی مشکلات واقعی وجود دارد که زمینه‌ساز حوادث اخیر شده است، بیان داشت: برخی از اقشار جامعه با مشکلات اقتصادی و معیشتی روبه‌رو هستند، در خصوص این مشکلات باید ببینیم این مشکلات به خاطر اجرای دستورات الهی رخ داده یا به خاطر کوتاهی مسئولان از عمل به دستورات راهگشای اسلام و منویات مقام معظم رهبری بوده است.

وی با تأکید بر شکست تحریم‌های حداکثری آمریکا بعد از حوادث انتخابات سال ۸۸، ادامه داد: این تحریم‌ها به‌رغم تلاش دشمنان و همراهی عوامل داخلی شکست خورد، و مقام معظم رهبری از همان سال‌ها به‌صورت مستمر بر تقویت تولید و اقتصاد داخلی تاکید و همیشه بر مسئله تولید و خنثی‌سازی تحریم‌ها اهتمام داشتند و راه شکوفایی اقتصاد را از محل رفع تحریم نمی‌دانستند.

سردار نقدی ابراز داشت: در انتخابات سال ۹۲ مردم به فردی رأی دادند که عقیده و شعار اصلی خود را به رفع تحریم‌ها گره زده بود و توجه کمی به توان داخلی داشت؛ این انتخابات سبب شد تا مشکلات اقتصادی پیچیده‌تر شود در حالی که مقام معظم رهبری تاکید کرده بود که مشکلات ما با مذاکره حل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه راه‌حل رفع مشکلات اقتصادی رونق تولید است، گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم رشد اقتصادی کشور از صفر درصد به ۴ درصد رسیده و با اقدامات امیدبخش و جراحی‌های بزرگ اقتصادی دولت، نوید آینده روشنی برای ایران می‌رود.

نقدی با بیان اینکه در حوادث اخیر اثری از مشکلات اقتصادی و معیشتی در بین معترضان و اغتشاشگران نبود، بیان داشت: شکوفایی اقتصادی کشور به تلاش و برنامه‌ریزی نیاز دارد و در طول تاریخ هیچ نمونه‌ای وجود ندارد که اقتصاد کشوری از راه مذاکره بهبودیافته باشد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کنار گذاشتن ارز ترجیحی یک اقدام بسیار بزرگ و مهم بود، گفت: جراحی اقتصادی درد دارد و مانند داروی تلخی ناخوشایند است، اما می‌توان گرانی‌های ناشی از آن را با تولید داخلی جبران کرد.

سردار نقدی همچنین خاطرنشان کرد: شهادت جمعی از بسیجیان در حوادث اخیر نیز نشان از این دارد که دشمنان ما تا چه اندازه خشن و بی‌رحم هستند.

وی با اشاره به برگزاری دادگاه افراد دستگیر شده در حوادث اخیر نیز یادآور شد: حکم اعدام برای مفسدان اقتصادی در سال‌های اخیر و صدور احکام عادلانه برای آن‌ها از مصادیق سالم بودن دستگاه قضایی و رعایت عدالت در صدور حکم است، چرا که اگر دستگاه قضایی سالم نبود در هر مرحله‌ای این احتمال وجود داشت که حکم اعدام یا حبس طولانی مدت آن‌ها به یک روشی تغییر پیدا کند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به مواضع مشترک گروهک‌های تجزیه‌طلب و ضدانقلاب با کشور‌های معاند پس از فوت خانم مهسا امینی، گفت: آمریکایی که دستش به خون میلیون‌ها انسان آلوده است و سیاه‌پوستی، چون جورج فلوید زیر زانوی بی‌رحمانه پلیس کشته می‌شود، امروز مدعی ما شده است.

وی با بیان اینکه سالانه ۵۰ زن توسط پلیس آمریکا کشته می‌شوند، اظهار داشت: مدعیان حقوق زن چرا در این مباحث سکوت می‌کنند و خواستار اخراج آمریکا از کنوانسیون‌های بین‌المللی و تحریم‌های اقتصادی نمی‌شوند؟

نقدی با بیان اینکه طبق اسناد رسمی در سال ۲۰۱۹، چهار هزار و ۳۳۴ نفر در زندان‌های آمریکا کشته شده‌اند، گفت: علاوه بر این از سرنوشت ۹۰۰ نفر از زندانیان نیز هیچ اطلاعی در دست نیست.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار