گوناگون

ارتباط میان پارلمان اروپا با جمهوری اسلامی ایران قطع شد

ارتباط میان پارلمان اروپا با جمهوری اسلامی ایران قطع شد

پارسینه: صبح روز دوشنبه نشریه آمریکایی پولیتیکو مدعی شد در نامه ارسالی به سفرای اتحادیه اروپا گفته شده است که مجازات ایران «تاثیر زیانباری بر روابط ایران و اروپا که در حال حاضر در شکننده‌ترین وضعیت است خواهد داشت.» اما این موضوع ظاهرا رنگ واقعیت به خود گرفته اما به شکل معکوس!

به گزارش پارسینه به نقل از یورونیوز، روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا می‌گوید تا اطلاع ثانوی ارتباطات و گفتگو‌های مستقیم میان این نهاد اروپایی و جمهوری اسلامی ایران قطع می‌شود. متسولا همچنین با اشاره به سرکوب خشونت‌آمیز معترضان در ایران تاکید کرد که «اروپا چشمان خود را روی معترضانی که چشم امید به ما دارند، نخواهند بست.»

ارتباط میان اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران قطع شد رئیس پارلمان اروپا همچنین ضمن انتقاد از صدور حکم اعدام برای معترضان ایرانی از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست که هرچه سریعتر این روند را متوقف کنند.

متسولا ضمن استقبال از اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی تاکید کرد که نمایندگان پارلمان در همین راستا تصمیم گرفتند تا اطلاع ثانوی هیچ تماس مستقیمی میان پارلمان اروپا و همتایان رسمی ایران برقرار نکنند.

در بخش دیگری از سخنرانی رئیس پارلمان اروپا، او از شهروندان افغان نیز حمایت و تاکید کرد که پارلمان اروپا به مردم این کشور و نه به رهبران طالبان متعهد است. متسولا همچنین در ادامه افزود: «پارلمان اروپا تا زمانی که زنان افغان به جایگاه شایسته خود دست نیابند، به شنیدن صدای آن‌ها ادامه خواهد داد.»

از زمان آغاز اعتراضات در ایران، اتحادیه اروپا، تحریم‌هایی را علیه مقام‌ها و برخی از نهاد‌های جمهوری اسلامی ایران وضع کرده و از تهران خواسته است به سرکوب معترضان پایان دهد.

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  آخه به شماها چه دخالت میکنید تو کار ما همون مخالفانی که زر میزنی ادم تکه تکه کردن بفهمید بی شعور ها هرچند از پدید آورنده های داعش پژاک و کومله بیشتر از ابن انتظار نیست

 • ناشناس

  زر مفت میزنند این غربی های ...
  تا غدا و دارو رو بر مردم ایران تحریم کردید حالا شدید مدافع مردم ایران؟! یا مدافع اراذل او باش به اسم مردم؟!
  ما هر چی با شما ارتباط کمتری داشته باشیم نهایتا به نفع مان تمام می شود.

 • ناشناس

  متاسفانه دیدارها و تماسهای فعالان و مخالفان جمهوری اسلامی با اعضای پارلمانهای اروپایی خیلی بیشتر از تماسها با اعضای مجلس ایران و فعالان ایرانی است. آنچه که مخالفان ایران میخواهند به آنها نشان داده میشود.

 • شیرین صفوی

  بزودی اروپا و آمریکا در شورشی عظیم فرو خواهد رفت به نحوی که ابرو برای پلیس هاشون نمی مونه این خط این نشون بزودی این اتفاق خواهد افتاد

 • علی

  قطع ارتباط واژه درستی در رابطه با پارلمان اروپا و مجلس ایران نیست؛ منظور آنها قطع تماس است. قبلا نمایندگان پارلمان اروپا با نمایندگان مجلس ایران در صورت تمایل اقدام به برقراری تماس می کردند. پارلمان اروپا بخشی از ساختارهای اتحادیه ای است که مواضع و ‌مصوبات آن ضمانت اجرایی ندارد. ضمن آنکه کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقلیتی از مجموعه کشورهای جهان هستند که قانون اعدام (حتی در پرونده قتل های عامدانه و تروریستی) ندارند و‌سعی می کنند ارزش های اقلیتی خود را از طریق جوسازی و فضاسازی سیاسی بر اکثریت جهانی تحمیل کنند …

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار