گوناگون

بورل: برجام از مواضع اخیر اتحادیه اروپا در قبال ایران جداست

بورل: برجام از مواضع اخیر اتحادیه اروپا در قبال ایران جداست

پارسینه: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تکرار این مطلب که برجام از مواضع اخیر اتحادیه اروپا در قبال جمهوری اسلامی ایران جداست تصریح کرد که به تلاش برای نزدیک کردن مواضع طرف های عضو این توافق ادامه می‌دهد.

به گزارش پارسینه ؛ جوسپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: برجام از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد تعیین تکلیف شده و من به عنوان هماهنگ کننده مذاکرات عمل می‌کنم، تا توافقی را احیا کنم که از اتمی شدن ایران جلوگیری می‌کند. وی افزود: این مسیر با وجود مشکلاتی که دارد به کارش ادامه می‌دهد. بن بست همچنان وجود دارد. اما این مساله با سایر موضوعاتی که نگران هستیم ارتباطی ندارد.

وی با تکرار اتهامات حقوق بشری و ادعای مشارکت ایران در جنگ اوکراین مدعی شد: روشن است که پهپاد‌های ایرانی [در جنگ اوکراین]استفاده شده است. مستندات زادی در این زمینه وجود دارد. گمانه‌زنی‌هایی هم درباره استفاده از موشک‌های بالستیک [ایران]وجود دارد، اما هنوز مدرکی در این زمینه وجود ندارد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد:، اما این مسائل از یکدیگر مجزاست و من به تلاش خود ادامه می‌دهم تا بین طرف‌های درگیر در [مذاکرات] برجام توازن ایجاد کنم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار