گوناگون

هشدار آیت الله نوری همدانی درباره گرانی‌ ها و سختی معیشت مردم

هشدار آیت الله نوری همدانی درباره گرانی‌ ها و سختی معیشت مردم

پارسینه: این مرجع تقلید گفت: باید شرایط اقتصادی مردم سر و سامان پیدا کند و در این راستا سرعت خدمت رسانی به مردم نیز باید افزایش یافته و به خواسته‌های جوانان توجه شود.

آیت الله نوری همدانی ، مرجع تقلید شیعیان گفت: باید شرایط اقتصادی مردم سر و سامان پیدا کند و در این راستا سرعت خدمت رسانی به مردم نیز باید افزایش یافته و به خواسته‌های جوانان توجه شود.

به گزارش مهر، آیت الله حسین نوری همدانی روز چهارشنبه در درس خارج خود در مسجد اعظم قم با تاکید بر رسیدگی به وضعیت معیشت مردم افزود: مردم در شرایط کنونی نیاز به کمک و رسیدگی دارند و با گرانی و سختی معیشت روبرو هستند، امروز آنچه مهم است مردم هستند و باید مسئولان امر به این موضوع عنایت ویژه‌ای داشته باشند.

مرجع تقلید شیعیان گفت: باید شرایط اقتصادی مردم سر و سامان پیدا کند، بخشی از مسئولان در حال تلاش و کوشش هستند، اما باید خدمت رسانی به مردم سرعت پیدا کند و به خواسته‌های جوانان توجه شود و جایی برای حضور دشمن نباشد.

وی ادامه داد: امروز مدیریت صحیح می‌تواند کمک مؤثری در حل مشکلات باشد نباید با عمل غیر مسئولانه راه را برای دشمن باز کنیم و مردم ایران مردم بزرگ و با استقامتی هستند.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر ضرورت زمان شناسی و بصیرت زمان کنونی اظهار کرد: باید توجه داشت این انقلاب با مجاهدت‌ها و تلاش‌های مستمر همین مردم به پیروزی رسید. این انقلاب و این نظام متعلق به همین مردم است و باید مسئولان برای رفاه، پیشرفت و تعالی ملت و سربلندی نظام مقدس اسلامی تمام تلاش و امکانات خود را بکار بگیرند.

وی گفت: حوزه علمیه از انقلاب و آرمان‌های امام دفاع خواهد کرد و شما علما باید در صحنه باشید و در کنار مردم حضور داشته باشید و درد مردم را بشنوید؛ مردم باید حس کنند ما در کنار آن‌ها هستیم و باید به خواسته‌های مردم توجه جدی شود.

این مرجع تقلید، انقلاب اسلامی را یکی از مواهب الهی برای ملت ایران دانست و افزود: انقلاب اسلامی یکی از نعمت‌هایی است که خداوند در زمان ما به ملت ایران عنایت نموده است. این انقلاب دستاورد‌های بسیاری داشته است که دشمنان اسلام و انقلاب از آغاز پیروزی انقلاب با فتنه‌ها و دسیسه‌های مختلف سعی کردند این دستاورد‌ها را از بین ببرند.

وی با اشاره به حوادث اخیر اظهار داشت: امروز دشمنان اسلام و انقلاب با راه اندازی صد‌ها شبکه ماهواره‌ای و شایعه پراکنی در فضای مجازی و ایجاد تحریم ظالمانه و حمله نظامی سعی در تخریب این نظام و ایجاد شکاف بین مردم و انقلاب دارند، اما به فضل الهی و بیداری ملت ایران هر روز شاهد قدرت گرفتن نظام و شکوه هر چه بیشتر انقلاب اسلامی خواهیم بود.

آیت الله نوری همدانی همچنین با تاکید بر لزوم پاسخگویی به شبهات و دروغ پراکنی دشمنان تصریح کرد: امروز یکی از مهم‌ترین وظایف روحانیان و نخبگان متعهد پاسخگویی در مقابل شبهات و آگاه سازی نسل جوان و گفتن حقایق برای آحاد ملت است. باید برای نسل جوان دستاور‌های نظام در حوزه‌های گوناگون بیان شود تا نسل جوان ما بداند که شرایط کشور در قبل از انقلاب به چه شکلی بوده است.

این مرجع تقلید، اضافه کرد: امروز به فضل الهی در مسائل گوناگون پیشرفت‌های داشته ایم و خودباوری جای خود باختگی زمان سابق را گرفته است و نسل جوان باید بداند که ما در چه موقعیت علمی در منطقه هستیم، باید گفته شود از نظر سیاسی و نظامی چه پیشرفت‌های داشته ایم البته معتقدیم که کمبود و مشکلات نیز وجود دارد.

ارسال نظر

 • ناشناس

  مگر دولت به معیشت مروم توجه دارد که شما تذکر میدهی
  اصلا وضع بد و سخت مردم براش مهم نیست

 • سعید

  یک زمانی اخطار مراجع قم در تهران و بازار فصل الخطاب تلقی و حتما براساس رهنمود حرکت ومسیر یابی میشد ولی اینک با وجود اشراف روحانیت در کلیه شئونات کشور عملا این اخطار ها بیمایه و بدون واکنش و عکس العمل لازم است لذا با وجود بی اعتنایی اصولا این هشدار ها فاقد ارزش و بدون پشتوانه اجرایی است

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار