گوناگون

تاکید سفیر پاکستان بر افزایش ارتباطات منطقه‌ای و پیوندهای اقتصادی تهران-اسلام‌آباد

تاکید سفیر پاکستان بر افزایش ارتباطات منطقه‌ای و پیوندهای اقتصادی تهران-اسلام‌آباد

پارسینه: سفیر پاکستان در تهران بر افزایش ارتباطات منطقه ای و پیوندهای اقتصادی ایران و پاکستان تاکید کرد.

رحیم حیات قریشی سفیر پاکستان در تهران طی سخنانی به مناسبت گرامیداشت روز ملی پاکستان بر اهمیت تاریخی روز ملی کشورش تاکید کرد و گفت: در حالی که امسال پاکستان سالگرد طلایی استقلال خود را جشن گرفت، سال 2022 نیز هفتاد و پنجمین سال شکل گیری روابط دیپلماتیک دو کشور پاکستان و ایران بود.

وی اظهار داشت: در طول هفت دهه مشارکت، پاکستان و ایران همواره در کنار یکدیگر ایستاده اند. هر دو کشور موضع یکدیگر را در مورد مسائل مختلف منطقه ای و بین المللی درک و از آن قدردانی می کنند.
سفیر پاکستان در تهران بر دیدگاه مشترک رهبری دو کشور مبنی بر افزایش ارتباطات منطقه ای و پیوندهای اقتصادی تاکید کرد.
قریشی خاطرنشان کرد: به عنوان یکی از اعضای اصلی اکو، پاکستان و ایران از نزدیک در جهت ادغام بیشتر منطقه اکو کار می کنند که باعث تقویت بیشتر روابط اقتصادی و تقویت چشم انداز کل منطقه در صلح و رفاه و از طریق افزایش ارتباطات خواهد شد.
همچنین رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایران نیز به عنوان مهمان ویژه در این مراسم روز ملی پاکستان را به دولت و مردم پاکستان تبریک گفت و خاطرنشان کرد که ایران و پاکستان عمیق ترین روابط تاریخی و فرهنگی را دارند که با گذشت زمان قوی تر شده است.

در پایان مراسم کیک دوستی پاکستان و ایران توسط سفیر، میهمان ویژه و سایر مقامات بریده شد.
لازم ذکر است که روز ملی پاکستان هر ساله مورخ 23 مارس برگزار می شود، اما به دلیل تلاقی این روز در تعطیلات نوروز ایران، این مراسم امروز برگزار شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار