گوناگون

خطیب‌زاده : بیانیه وزرای اتحادیه عرب مانعی برتقویت روابط ایران باهمسایگان است

خطیب‌زاده : بیانیه وزرای اتحادیه عرب مانعی برتقویت روابط ایران باهمسایگان است

پارسینه: سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد اتهامات بی اساس در بیانیه کمیته خودخوانده چهارجانبه، مداخله دیگران درباره جزایر سه گانه ایرانی را محکوم کرد و اقدامات ایران در این جزایر را در چارچوب اعمال حاکمیت و تمامیت ارضی کشور خواند.

به گزارش پارسینه ؛ سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایراد اتهامات تکراری و بی اساس دخالت ایران در امور داخلی دیگران از سوی کشورهای مداخله گری که سابقه طولانی از تنش آفرینی و جنگ افروزی به ویژه در یمن و مناطق درگیر غرب آسیا و شمال آفریقا دارند را مردود شمرد.‌

خطیب زاده صدور این نوع بیانیه های تکراری را مانعی بر تقویت روابط ایران با همسایگان عنوان کرد و بار دیگر بر موضع همیشگی جمهوری اسلامی ایران در دعوت از همسایگان برای گفت‌وگو و حل سوء تفاهمات از طریق مسیرهای دیپلماتیک تاکید کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص جزایر سه گانه ایرانی ، با مردود شمردن بیانیه، تمامی اقدامات جمهوری اسلامی ایران را در چارچوب اعمال حاکمیت و تمامیت ارضی کشور دانست و مداخله دیگران در این زمینه را محکوم کرد.

خطیب زاده حفظ و تثبیت دستاوردهای هسته ای و توانمندی های دفاعی جمهوری اسلامی ایران را از جمله سیاست های راهبردی کشور خواند و بر بی اثر بودن این بیانیه ها در مسیر توسعه صنعت صلح آمیر هسته ای کشور تاکید کرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار