گوناگون

پست اینستاگرامی عارف برای مهندس بازرگان

پارسینه: محمدرضا عارف در اینستاگرام خود نوشت: سرمایه‌هایی که با قضاوت‌های نامنصفانه، عجولانه، یک‌سو و غیرآینده‌نگر از کف داده‌ایم.


محمدرضا عارف در پست اخیر اینستاگرامی خود نوشته است؛

وقتی به دادگاه نظامی سال ۴۲ و محکومیت مهندس مهدی بازرگان به ۱۰ سال زندان و تبعید به برازجان می‌اندیشم، وقتی عظمت جانفشانی‌ها و رشادت‌های نسل انقلاب در راه پیروزی‌اش را به یاد می‌آورم، وقتی از جان‌گذشتن‌های ملت را برای حفظ نظام مرور می‌کنم، می‌بینم گاهی فراز و فرودهای ۳۸ سال گذشته با افسوس‌ها و دریغ‌هایی همراه است که با حکم زمان فرصتی برای جبران‌شان نیست. سرمایه‌هایی که با قضاوت‌های نامنصفانه، عجولانه، یک‌سویه و غیرآینده‌نگر از کف داده‌ایم و از سر ناآگاهی، انقلاب و نظام و ملت را از برکت وجودشان محروم کرده‌ایم.

در آستانه سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید قدری تامل کنیم. به یاد بیاوریم این انقلاب حاصل چه ایستادگی‌ها، از خودگذشتگی‌ها و رشادت‌هایی است. آرمان‌های انقلاب را بازخوانی کنیم و باور کنیم این نظام و انقلاب امانت خون شهداست. متعلق به تمام ملت است و حفظ و به کار بستن تمامی سرمایه‌های آن فارغ از اختلاف‌نظرهای سیاسی تکلیفی است که قطعا باید نسبت به انجامش در پیشگاه پروردگار و تاریخ پاسخگو باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار