گوناگون

بعضی ها نان شان در مسئله رفع حصر است

پارسینه: خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: فتنه ۸۸ خطرش از همه خطرات قبل از انقلاب عمیق‌تر بود و خطری ریشه‌دار و وسیع بود.

تحریریه پارسینه: حجت‌الاسلام کاظم صدیقی سخنران نماز جمعه این هفته تهران در آستانه سالگرد ۹ دی گفت: ۹ دی یکی از کرامت‌های انقلاب است و تضمین بقای انقلاب و تضمین خط ولایت با حضور خودجوش و خداجوش مردم بود.وی حماسه ۹ دی را یکی از کرامت‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: حضور به‌ موقع مردم در حماسه نهم دی آتش فتنه را خاموش کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: اگر روزی دادگاهی برگزار شود، اتهامات سنگینی برای سران فتنه قابل احصاء است.سخنران نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: ۹ دی بعد از آنکه دشمن امید پیدا کرده بود و قدرت‌طلبان داخل هم مغرور شده بودند و فکر می‌کردند با این آتش برای آنها نانی به دست می‌آید، توسط مردم رقم خورد.او تصریح کرد: ۹ دی ثابت کرد که این آتش، آتشی خانمان‌سوز است. حضور مردم در ۹ دی ۸۸ پس از ۸ ماه صبوری مردم، مأموریت الهی بود.

صدیقی ادامه داد: بصیرت یعنی تشخیص، تصمیم، حضور و اقدام به موقع. این حضور به موقع مردم با سلایق مختلف، انقلاب را حفظ کرد.خطیب موقت نماز جمعه تهران تأکید کرد: فتنه ۸۸ خطرش از همه خطرات قبل از انقلاب عمیق‌تر بود و فتنه براندازی بود و خطری ریشه‌دار و وسیع بود.وی در تشریح علل عمیق و ریشه‌دار بودن این فتنه گفت: در فتنه ۸۸ کسانی زمان و افسار ناقه فتنه را در دست گرفته بودند که در خانه امام (ره) و در کنار امام (ره) بودند.

صدیقی با بیان اینکه بصیرت یعنی تشخیص، حضور، تصمیم و اقدام به موقع، گفت: مردم در ۹ دی با حضور به موقع خود حضور یافتند و اگر مدتی این حضور به تاخیر می‌افتاد معلوم نبود چه می‌شد اما در ۹ دی مردم با همه سلایق به صحنه آمدند و برخی از افرادی که با فریب سران فتنه فکر می‌کردند تقلبی صورت گرفته پس از حمایت بیگانگان از فتنه‌گران و اعلام مواضع صریح رئیس‌جمهور آمریکا و مسئول وزارت‌خانه‌های صهیونیست‌ها و انگلیس‌ها فهمیدند که خطر جدی در کار است.

وی افزود: بنده در یوم‌الله ۹ دی مثل دیگر مردم حضور یافتنم. برخی از مردم نزد من می‌آمدن و می‌گفتند مردم به صحنه آمدند بنابراین منتظر چه هستید و تقاضای مجازات سران فتنه را داشتند.خطیب نماز جمعه تهران با تاکید براینکه انقلاب ما یک پدیده الهی است، گفت: انقلاب ما خطرات زیادی را خنثی کرده. شما شاهد بودید که ۸ سال جنگ تحمیلی را علیه ایران به راه انداختند و مردم با همه توان خود در جبهه‌ها حضور یافتند.صدیقی با تاکید براینکه خطر فتنه ۸۸ از همه خطرات قبل از انقلاب عمیق‌تر و ریشه‌دارتر بود، گفت: در جنگ تحمیلی دشمن ما بیرونی بود اما در فتنه کسانی ضمام فتنه را سوار شده بودند که در خانه و کنار امام قرار داشتند و سوابقی در کارنامه خود درج کرده بودند بنابراین این مسئله با جریانات دیگر فرق داشت.

وی ادامه داد: در مسئله فتنه عده‌ای به شبهه افتادند و خام شدند چراکه فضا غبارآلود بود و دشمن هم با تبلیغات همه جانبه ماهواره‌ای خود فضای تاریکی به وجود آورده بود و همین سبب شد برخی از جبهه رفته‌ها و مردم ما به تردید بیفتند که ما با چه کسی مقابله می‌کنیم بنابراین فتنه ۸۸ سنگین و فتنه براندازی بود اما این دست خدا بود که همه ما را در لبه آتش قرار گرفته بودیم نجات داد.خطیب نماز جمعه تهران حضور قدرت‌های استکباری بی‌اعتباری به قانون،حذف شورای نگهبان، مقابله با مقدسات، اهانت به امام، هتک حرمت عاشورا و سیدالشهدا، بی‌اعتبار کردن ستون تاسیس، بقای نظام، انقلاب و ولایت فقیه را از اهداف فتنه‌ گران برشمرد و اظهار داشت: فتنه‌گران هم با اصل ولایت مقابله کردند هم با ولی.

صدیقی اضافه کرد: فتنه‌گران در ماه مبارک رمضان در ملاءعام روزه‌خواری کردند و از خود گردن‌کلفتی و مباهات نشان دادند اما سران فتنه نه در مقابل این عمل نه هتک حرمت به سیدالشهدا و امام راحل هیچ حرف و اعتراضی نکردند بلکه کشته‌سازی نیز کردند که همه اینها قابل احصا است.وی به ادعای برخی از افراد مبنی بر دادگاه سران فتنه اشاره و خاطرنشان کرد: اگر روزی قرار باشد دادگاهی برگزار شود جرم‌های سنگین تعرض به بانوان چادری، از بین بردن اعتبار بین‌المللی، آتش کشیدن مساجد، هموار کردن راه تحریم و از بین بردن اعتقادات ریشه‌دار مردم جزو این جرایم است.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: برخی ها حرف‌های بی‌ربط می‌زنند و نان‌شان در این است و می‌گویند که مسئله حصر باید از بین برود. آیا ما می‌دانم چه می‌گویند. این مسائل از کجا آب می‌خورد و با چه انگیزه ای است. صدیقی تاکید کرد: مردم تا حضور امام زمان این انقلاب را زیر پرچم ولایت حفاظت خواهند کرد.وی ادامه داد: دستوری که رئیس‌جمهور به سازمان انرژی اتمی داد چیزی نبود که برای آمریکایی‌ها مشکلی ایجاد کند. باید اقدامی صورت دهیم که به دنیا نشان دهد که ما انقلابی و قدرتمند هستیم. بنابراین توقع ما از مجریان این است که در مقابل این بدعهدی قدمی عزت‌ساز و جدی بردارند.


اقدامات رژیم بحرین مایه ننگ سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: این اقدامات رژیم بحرین مایه ننگ سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری است؛ سازمان ملل توجیه‌گر اینهاست.وی افزود: در یمن، عربستان سعودی قارون زمان روی نفت نشسته و با پول نفت قصد دارد کشورهای اسلامی را نابود کند. توقعی از سازمان‌های بین‌المللی وجود ندارد، مقاومت و استقامت ملت‌ها موجب نابودی رژیم‌های خودکامه خواهد بود.

صدیقی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته، نقض برجام را قابل پیش‌بینی خواند و گفت: مقام معظم رهبری از روز اول با صدای رسا که این صدا به همه نسل‌ها خواهد رسید، اعلام کردند که «ما به طرف مقابل بدبین هستیم، آمریکا عهدشکن است».خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: آن روز که عزیزان ما دست‌اندرکار آن توافق بودند، باید با استحکام بیشتری وارد می‌شدند و به زودی تسلیم نمی‌شدند.

رئیس جمهور در مقابل نقض عهد آمریکا اقدامی در تراز کشوری انقلابی و قدرتمند که شاخ آمریکا را در منطقه شکسته است، انجام دهد.
وی اظهار داشت: حال که آنها نقض عهد کردند باید مقابله‌ای در تراز کشوری انقلابی قدرتمند که شاخ آمریکا را در منطقه شکسته است، در منطقه حرفش نفوذ دارد و جوانان انقلابی منطقه، حرکت‌های آزادی‌بخش منطقه از این ام‌القراء نشأت گرفته است، انجام شود.

صدیقی گفت: بجاست که دولت به مقابله‌های دم‌دستی اکتفا نکند، آنچه که آقای رئیس‌جمهور به سازمان انرژی اتمی دستور داده‌اند، موضوعی نبود که برای آمریکا مشکلی ایجاد کند؛ خود آنها هم گفته‌اند که این دستور خلاف برجام نیست و برای ما مشکلی ایجاد نمی‌کند. باید کاری انجام شود که نشان دهد جمهوری اسلامی قدرتمند است. توقع ما از مسئولان قدمی عزت‌ساز و برخورد جدی با نقض برجام است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بررسی برنامه ششم در مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی علی‌رغم عدم ارائه لایحه برنامه از سوی دولت با تمهیداتی برنامه ششم را تهیه کرد و ما توقع داریم اولویت‌ها که مسئله اشتغال جوانان و اقشار آسیب‌پذیر است، مورد توجه قرار گیرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار