گوناگون

مه آفرید امیرخسروی دلیل واگذاری استقلال خوزستان به بانک ملی؟

پارسینه: باشگاه استقلال صنعتی خوزستان اگر سال دیگر را لیگ برتری باشد باید با مدیریت بانک ملی پا به لیگ بگذارد.

سرانجام باشگاه استقلال صنعتی خوزستان تعیین تکلیف شد و به بانک ملی ایران رسید. این تیم که بخشی از دارایی های شرکت سرمایه گذاری امیرمنصور آریا بود ، در پی ضبط اموال این شرکت به بانک ملی رسید. گروه صنعتی ملی فولاد ایران ، این شرکتی بود که به دلیل باز کردن ال سی های مختلف ، چند سال قبل خبرساز شد و ماجرای پرونده 3 هزار میلیارد تومانی از دل همین ال سی ها بیرون آمد. حالا چند سال پس از تعیین تکلیف آن پرونده و البته اعدام مه آفرید امیرخسروی مالک این شرکت به دلیل اخلال در نظام مالی ، شرکت ملی فولاد ایران به جای بدهی های بانک ملی ، این بانک واگذار شده است و باشگاه استقلال خوزستان هم بخشی از این دارایی هاست. باشگاهی که اگر در لیگ برتر بماند ارزشی تا 12 میلیارد تومان دارد اما سقوطش آن را تا 5 میلیارد تومان کاهش قیمت می دهد. باشگاهی که حالا بخشی از سرمایه ها بیت المال است.

فاضل بختیاری درباره واگذاری این تیم به بانک ملی به ایسنای خوزستان گفته است:« برای انتقال سهام پروسه​ای وجود دارد و به این صورت است که گروه ملی فولاد ایران که صاحب سهم باشگاه است، سهام عمده​اش که بالغ بر 67 درصد است، به بانک ملی ایران واگذار شده است.بر این اساس کل اموال و دارایی​های گروه ملی به همین نسبت به بانک ملی واگذار می‌شود و علت هم این است که مراجع قضایی امتیاز باشگاه را به عنوان بخشی از مطالبات بانک ملی ایران به این بانک واگذار کرده‌اند. به هر حال گروه ملی ارزش​گذاری شده و می​توان گفت که کل شرکت واگذار شده است و باتوجه به این‌که این شرکت دارایی‌هایی دارد، یکی از دارایی​های آن، باشگاه است.»

این واگذاری درست مثل اتفاقی است که برای راه آهن افتاد. آنجا هم بابک زنجانی به ازای بدهی به وزارت نفت ناچار شد تیمش را به این وزارتخانه بسپاد تا زنگنه و دوستانش 3 تیم مختلف در لیگ برتر داشته باشند که دو تای شان در خطر جدی سقوط هستند. بی دلیل نیست که امیررضا خادم معاون پارلمانی وزارت ورزش درباره خصوصی سازی های ورزشی می گوید:«متاسفانه دراین واگذاری ها روند خوبی طی نشده و غیر از ملوان که تا به حال به مشکل نخورده ، سابقه خوبی از واگذاری تیم های فوتبال نداشتیم و همه با شکست روبرو شده است.»

اتفاقی که این بار هم احتمالا برای استقلال خوزستان می افتد و هیچ بعید نیست که بانک ملی تصمیم بگیرد تیمش را بفروشد و بی خیال تیمداری شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار