گوناگون

سرگردانی مسافران یک پرواز بین زمین و آسمان

پارسینه: در پی پرواز هواپیمایی شرکت «آسمان» از فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد به مقصد نوشهر، شرایط به گونه‌ای رقم خورد که مسافران به مدت حدود هشت ساعت بین زمین و آسمان سرگردان بودند.


یکی از مسافران این پرواز در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به سرگردانی و رعب و وحشتی که مسافران این پرواز را بین زمین و آسمان فرا گرفته بود، اظهار کرد: با توجه به اینکه در این پرواز دارای با تاخیر یک ساعته انجام شد و مسافران در فرودگاه نیز دچار سردرگمی شدیدی شده بودند اما بالاخره پرواز به سمت نوشهر انجام شد.

وی افزود: هواپیما پس از رسیدن به آسمان نوشهر و زمانی که قصد فرود در فرودگاه نوشهر را داشت، در فاصله حدود صد متری باند فرودگاه و قبل از به زمین نشستن به یکباره اقدام به اوج گرفتن کرد و به سمت فرودگاه مبدا در مشهد تغییر مسیر داد.

این مسافر نوشهری بیان کرد: پس از فرود مجدد هواپیما در فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد، به مدت حدود دو ساعت در اینجا سرگردان بودیم و هیچ مسئولی از شرکت هواپیمایی «آسمان» پاسخگوی این سرگردانی و مشکل به وجود آمده نبودند تا در نهایت به سمت گرگان پرواز کردیم اما در گرگان نیز امکان فرود هواپیما در فرودگاه این شهر میسر نشد و طبق گفته مسئولان پروازی، وزش شدید باد دلیل ناتوانی فرود هواپیما بر روی باند فرودگاه گرگان عنوان کردند و باز هم هواپیما به سمت فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد تغییر مسیر داد ولی همچنان مسئولان شرکت هواپیمایی «آسمان» پاسخگوی مشکل به‌وجود آمده نبودند.

وی خاطرنشان کرد: برای آنکه بتوانیم به موقع به مقصد برسیم، به ناچار مبادرت به تهیه بلیط پرواز مشهد ـ ساری کردیم اما در ساری هم بنا به گفته مسئولان هواپیمایی امکان فرود وجود نداشت.

این مسافر مازندرانی تصریح کرد: با هزینه‌ای میلیاردی که برای نصب دستگاه کمک ناوبری در فرودگاه نوشهر شد و در اسفندماه گذشته با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی به طور رسمی مورد بهره‌برداری رسید و در این راه اراضی مردمی که در اطراف فرودگاه نوشهر بودند و به دلیل نصب این دستگاه، اراضی آنها تا مرز ارتفاع صفر تغییرکاربری داده شده بود اما دیدم که این هواپیما نتوانست در باند فرودگاه نوشهر به زمین بنشیند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط به وجود آمده، از مسئولان درخواست می‌شود فکری به حال فرودگاه نوشهر کنند و از این فضای تبلیغاتی و نمایشی درباره دستگاه کمک ناوبری که به راه انداخته شد خارج شوند تا بیش از این شاهد لغو مکرر پروازها یا معطلی مسافران در فرودگاه نباشیم.

ارسال نظر

 • ناشناس

  در خبرتان آورديد كه ايرلاين مربوطه پرواز جايگزين به يك شهر ديگر گذاشته. پس تمام سعي خود را كرده كه به مسافران را به مقصد يا نزديكترين شهر مقصد برساند. آخر اين تيتر زدن چه معنايي داره ؟ شركت مي توانست همان ابتدا پرواز را به خاطر بدي هوا باطل كند و اين كار را نكرد.

 • ناشناس

  دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار