گوناگون

تحریم هکرها، آخرین راهکار آمریکا در برابر تهدیدات سایبری

پارسینه: آمریکا برای اولین بار برنامه تحریم هکرهای سایبری را به عنوان آخرین راهکار برای رویارویی با این چالش مخرب و فزاینده پیش رو به اجرا گذاشت .

به گزارش پارسینه و به نقل از ایرنا این بخشنامه به منظور عامل بازدارنده هکرها و ایجاد محدودیت در دسترسی آنها و شرکت های ذینفع به سیستم مالی و اینترنت در نظر گرفته شده است.

باراک اوباما روز چهارشنبه دستور تحریم افراد، شرکت ها و کشورهای دخیل در حملات سایبری خارجی که قصد آسیب رسانی به زیرساخت های حیاتی، امنیت ملی و سیستم مالی و بازرگانی آمریکا و شهروندان این کشور را دارند، صادر کرد.

رییس جمهوری آمریکا طی بیانیه ای در این رابطه بیان داشت: تهدیدات سایبری یکی از جدی ترین تهدیدات پیش روی امنیت ملی و اقتصادی آمریکا است و کاخ سفید برای رویاریی با این تهدیدات، استراتژی جامعی را در نظر دارد.

رییس جمهوری آمریکا در ادامه بر ضرورت تحریم و مصادره اموال و دارایی شرکت های ذینفع، که با سرقت سایبری اطلاعات محرمانه تجاری، قصد برتری تجاری به نفع خودشان را دارند، تاکید کرد و عنوان داشت که در دسترسی هکرها به کامپیوتر و شبکه های اینترنتی نیز باید محدودیت ایجاد شود.

امروز پنجشنبه مایکل دانیل دستیار ویژه اوباما در امنیت سایبری از تصمیم اخیر کاخ سفید به عنوان آخرین راهکار آمریکا در مواجهه با حملات سایبری یاد کرد.

قانون گذاران آمریکا ضمن استقبال از این برنامه عنوان داشتند که این فرمان اجرایی گنگ و غیر قابل اجراست، زیرا رهگیری هکرها بسیار سخت است و این امر می تواند به عنوان یک کابوس برای شرکت های سرمایه گذار در آمریکا تلقی شود.

لیزا موناکو دستیار اوباما در امنیت ملی و ضد تروریسم نیز در این رابطه اذعان داشت که تهدیدات سایبری، همواره اولین موضوع نگران کننده برای اوباما می باشد.

وی در ادامه با تاکید بر تلاش آمریکا برای پیشگیری از حملات سایبری و با جدی خواندن این تهدیدات، افزود: نه تنها شهروندان و شرکت ها در معرض این تهدیدات قرار دارند، بلکه ارگان های دولت آمریکا نیز از این تهدیدات مصون نمی باشند.

این تصمیم حدود دو ماه پس از حمله به شرکت سونی که آمریکا همواره کره شمالی را به دست داشتن در آن متهم می کند، گرفته شده است.

موضوع حملات سایبری به شرکت های آمریکایی در سالهای اخیر همواره موضوع بحث برانگیز بین آمریکا و چین بوده است و چین همواره دخالت خود را در حملات سایبری به آمریکا انکار می کند.

بنا بر پیش بینی کارشناسان، بکارگیری استراتژی تحریم خود موجب واکنش شدید چین در این رابطه خواهد شد.

ارسال نظر

 • محمد

  آخرین راه‌حل آمریکا، خودکشی اوباما خواهد بود.
  به امید آن روز.
  یاعلی مدد

 • ناشناس

  اینکار خیلی طبیعیه.هکرها میخوان دمار از روزگار امریکا دربیارن خوب اونم گوششونو گرفته میپیچونه!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار