گوناگون

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی: اردوغان باید بگوید غلط کردم تا به ایران بیاید

پارسینه: به نظر ما با این شرایط اردوغان نمی تواند به ایران بیاید. اولا اردوغان باید اظهاراتش را اصلاح کند و هر وقت اعلام کرد غلط کرده است و از هزیان گویی و عربده کشی دست برداشت می توانیم حضور وی در ایران را بررسی کنیم

به گزارش پارسینه ، منصور حقیقت پور عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار تبریز بیدار درباره علل اظهارات توهین آمیز اردوغان نسبت به ایران گفت: اردوغان در یک توهم بازگشت به جغرافیای عثمانی به سر می برد. وی فکر میکند می تواند به عنوان سلطانی فاتح جای سایر سلاطین امپراطوری عثمانی را بگیرد.
این نماینده مجلس افزود: رجب پاشا ضمن دخالت در کشورهای منطقه و شریک بودن در کشتار 130 هزار مردم بی گناه سوریه امروز در عرصه یمن عربده کشی می کند. رجب پاشا باید بداند کسانی که امروز او را در منطقه بزرگش می کنند همان هایی هستند که سبب اسقاط عثمانی شدند.
نائب رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس افزود: به نظر می رسد آقای اردوغان باید از ملت بزرگ منطقه عذر خواهی کرده و جنایات شمال عراق و شکست در مصر را جبران کند ولی ظاهرا رجب پاشا راه بی راهه خود را ادامه میدهد و در فکر جبران نیست.
وی ادامه داد: خود اینها در منطقه دخالت نظامی کردند اما جمهوری اسلامی ایران با خاک هیچ کشوری کاری ندارد بلکه ما با قلب مردم مواجهیم. قلب مردم را خمینی ربود حتی خود همین رجب پاشا کسی بود که قلبش را پیش از اینها خمینی برده بود.
نماینده مردم اردبیل در مجلس افزود: اردوغان نباید پیش از این آبروی مردم ترکیه را در جهان خدشه دار کند و از این اقدامات بپرهیزد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا با این اوصاف اردوغان می تواند به ایران سفر کند گفت: به نظر ما با این شرایط اردوغان نمی تواند به ایران بیاید. اولا اردوغان باید اظهاراتش را اصلاح کند و هر وقت اعلام کرد غلط کرده است و از هزیان گویی و عربده کشی دست برداشت می توانیم حضور وی در ایران را بررسی کنیم.
وی در خاتمه افزود: اردوغان باید دست از شهرت و توهم نو عثمانی گری بردارد و از ملت بزرگ منقطه عذر خواهی کند.

راه دانا

ارسال نظر

 • ناشناس

  دمش گرم خوب گفته

 • ناشناس

  مقامات ایران از این حرفها زیاد میزنند

 • ناشناس

  خخخخخخخ همچین ابهتی نداریم

 • ناشناس

  چاييدي!!!!!!!!

 • ناشناس

  أدب مر به ز دولت اوست

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار