گوناگون

جزئیات گفت وگوی تلفنی روحانی با مرکل/توافق برد-برد به نفع همه است

پارسینه: رییس جمهور کشورمان شامگاه شنبه با صدراعظم آلمان گفتگو کرد و در این مکالمه تلفنی آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای و همکاری‌های دوکشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش پارسینه،حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در گفت‌و‌گو با انگلا مرکل، با تبیین مواضع کشورمان درخصوص مذاکرات هسته‌ای اظهارداشت: به روزهای حساسی رسیده‌ایم. ایران انعطاف لازم را در مذاکرات به عمل آورده و اکنون نوبت طرف مقابل است که قدمهای نهایی را بردارد.

رییس جمهور کشورمان افزود: برداشته شدن تحریم‌ها نکته اساسی این توافق خواهد بود؛ چراکه هدف اساسی از این توافق ایجاد اعتماد بین دو طرف است.

روحانی ادامه داد: ما همواره در پی توافق برد- برد بوده‌ایم و این به نفع همه خواهد بود.

رییس جمهور درخصوص روابط دو کشور نیز با تاکید بر روابط تاریخی و سنتی ایران و آلمان و این ضرورت که کاهش همکاری‌ها در سالهای اخیر در روابط می‌بایست جبران شود، اظهار امیدواری نمود که در شرایط جدید شاهد تحرک مناسب برای همکاری و ارتقای روابط باشیم.

بر اساس این گزارش، صدراعظم آلمان نیز با تسلیت درگذشت مادر گرامی رییس جمهور کشورمان و ضمن اشاره به علاقمندی کشورش به توسعه روابط فیمابین و تایید ضرورت این امر، به موضوع مذاکرات هسته‌ای پرداخت و با اظهارخرسندی از روند مذاکرات وتکامل آن گفت: آلمان پشتیبانی سازنده از این مذاکرات خواهد کرد؛ زیرا ازبین رفتن تردید نسبت به برنامه هسته‌ای ایران به نفع همه خواهد بود.

آنگلا مرکل با تایید نظرات رییس جمهور کشورمان درخصوص تحریم‌ها افزود: ما هم معتقدیم که باید تحریم برداشته شود. ما علاقمندیم در آغاز سال نو ایرانی، شاهد توافق جامع باشیم و اطمینان می‌دهم که آلمان هم تلاش خود را دراین زمینه به کار خواهد گرفت.

دراین مکالمه تلفنی که پس از بازگشت صدراعظم آلمان از فرانسه درپی حادثه سقوط هواپیمای آلمانی صورت گرفته بود، روحانی مجددا این حادثه را به او و ملت آلمان تسلیت گفت.

منبع: خبرگزاری ایلنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار