گوناگون

خاطره خلخالی از دریافت حکم امام در خصوص دادگاه انقلاب

پارسینه: عرض کردم : متشکرم ، اما این کار خون دارد و بسیار سنگین است

به گزارش پارسینه صادق خلخالی در کتاب خاطراتش نوشت: حضرت امام ، دو یا سه روز پس از به ثمر رسیدن انقلاب ، اینجانب را فراخواند و نوشته ای را نشان داد و گفت : این حکم را به نام شما نوشته ام . وفتی که به نوشته نگاه کردم ، دیدم که ایشان حکم قضاوت شرع و دادگاه های انقلاب را باخط خویش به نام اینجانب نوشته است.


جناب حجت الاسلام آقای شیخ صادق خلخالی دامت افاضاته
به جناب عالی ماموریت داده می شود تا در دادگاهی که برای محاکمه ی متهمین و زندانیان تشکیل می شود، حضور به هم رسانده و پس از تمامیت مقدمات محاکمه با موازین شرعیه حکم شرعی صادر کنید.
روح الله الموسوی الخمینی


عرض کردم : متشکرم ، اما این کار خون دارد و بسیار سنگین است .
حضرت امام فرمود : برای شما سنگین نیست ، من حامی شما هستم.
عرض کردم : من زحمت کشیده ام و چیزهایی بلدم ، می ترسم که چهره ام در تاریخ انقلاب خونین جلوه گر شود و دشمنان اسلام علیه من تبلیغ کنند ، به ویژه این که باید سردمداران فساد و تباهی در ایران را محاکمه کنم .
امام فرمود : من از شما حمایت می کنم ، وانگهی به چه کسی بدهم که بتوانم به او اطمینان داشته باشم ؟ ضمنا امام فرمود : مصطفی گفته بود که شما حاشیه ی عروه را هم نوشته اید و مجتهد هستید.


ارسال نظر

 • امیر حسین

  نمیدانم والله اینجور جاها باید سکوت کنی و ..............‏!‏

 • بنایی

  در اینکه خلخالی و عده ای دیگر مرتکب جنایاتی شده اند و چهره ای تاریک از آنان در تاریخ مانده شک نکنید.

 • ناشناس

  وخداوند در ان دنیا ظالمین را جزای عظیم و مومنین را پاداش عنایت بفرماید.

 • فری طلا

  اگر بیطرفانه نگاه کنیم میبینیم که خلخالی دمار از روزگار تروریستهای چپی ـ تجزیه طلب های مزدور بیگانه ـ سوداگران مرگ و مواد مخدر در آورد و برای همین مورد نفرت بازماندگان معدومین هست و خوب این هم قابل درک است۰ شما از زن و بچه یک شکنجه گر ساواک ویا یک تروریست منافق و قاچاقچی مواد مخدر نمی توانید انتظار عفو و عطوفت به خلخالی را داشته باشید بهر حال اینها عزیزانشان را از دست داده اند اما تاریخ از خلخالی برای پاکسازی وطن از این جرثومه های فساد و انگلهای جامعه تشکر خواهد کرد۰ اگرامروز فردی مثل او بر رأس قوه قضا بود مطمئنا از بابک زنجانی ها و ۰۰۰ خبری نبود ۰۰۰ او مصداق این آیه شریفه قرآن است که میفرماید : اشدا علی الکفار و رحماء بینهم ۰

 • محمد

  خدا از سر تقصیراتش بگذرد ، آب به آسیاب دشمن ریخت درحدی که نبود ظاهر شد برای اینکه نشان بدهد جزو مراجع است رساله امام را بنام خود زد ...

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار