گوناگون

ایران جزایر سه گانه را به امارات واگذار می کند!

پارسینه: یک مقام اماراتی در گفتگو با یکی از سایت های خبری مدعی شده است که ایران جزایر سه گانه را به امارات واگذار می کند!

یکی از مقامات بلندپایه امارات در گفتگو با دیفنس نیوز مدعی شد که ایران جزایر سه گانه اماراتی را واگذار کرده است.

این نشریه آمریکایی مدعی شده است: مقامات ایران و امارات در گفتگوهایی محرمانه بر سر جزایر سه گانه به توافق رسیده اند و در این میان، عمان نقش پررنگی را ایفا کرده است. وی که مدعیست این گفتگوها در مدت شش ماه به طول انجامیده است، می گوید: مذاکرات بر سر جزایر سه گانه نهایی شده است و ایران دو جزیره تنب بزرگ و کوچک را به امارات بازخواهد گرداند و حاکمیت خود را بر ابوموسی نیز واگذار خواهد کرد.

این مقام بلندپایه که نامش فاش نشده است، گفته است درنتیجه این توافق ایران حقوق حاکمیت امارات بر بستر دریایی این سه جزیره را به رسمیت می شناسد!

وی ادعا کرده است که در این میان عمان گاز و نفت رایگان را از ایران و از یکی از خطوط لوله ای که در دوسال آینده ساخته خواهد شد، دریافت خواهد کرد! این نتایج در مذاکرات در نتیجه شیخ محمد بن زاید آل نهیان با سلطان قابوس در تاریخ ۲۴دسامبر به دست آمده است!

سایت دیفنس نیوز، از زیر مجموعه سایت های Gannett Government Media (GGM) است که با سابقه ای شصت ساله در زمینه اخبار نظامی دولت ها و کشورها مشغول به فعالیت است. دفتر مرکزی این رسانه در آمریکا واقع شده است. خبرنگاری هم که این خبر را گزارش داده است، یکی از خبرنگاران مشهور امارات است که در سایت خبری نشنال این کشور سابقه فعالیت دارد.

لازم به ذکر است که دیفنس نیوز از سایت های زیرمجموعه GGM، یک سایت خبری مرتبط با فدرال آمریکاست. بنابراین می توان این خبر را توطئه مشترک فدرال آمریکا و برخی از دشمنان ایران در امارات دانست. با این حال واکنش صریح وزارت امور خارجه ایران ضروریست.

منبع: افکارنیوز

ارسال نظر

 • ایمان

  غلطا عظیما

 • میلاد

  یااین مقام بلندپایه دیوونه بوده یا طرف ایرانی گوش مخملی

 • مجيد

  دشمنان بدانند براي گرفتن حتي و حتي يك وجب از خاك پاك ايران زمينمان بايد از روي جنازه هاي ما جوانان اين مرز و بوم بايد بگذرند.

 • یک شاهرودی

  از دولت روحانی هر چی بگی بر میاد

 • محمد ب نیشابور

  حالت خوبه اگه ایران این کار رو بکنه که فیتیله مون پایین کشیده میشه !!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار