گوناگون

وزارت خزانه‌داری آمریکا یک بانک ایرانی دیگر را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا یک بانک ایرانی دیگر را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه یکی دیگر از بانک‌‌‌های ایرانی را تحریم کرد. درباره علت این اقدام ادعا شده است که این بانک به‌خاطر ارتباطش با دوبانکی که سابقا تحریم‌ شده بودند به تکثیر سلاح‌های کشتار جمعی کمک کرده است.

به گزارش پارسینه؛ وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه یکی دیگر از بانک‌‌‌های ایرانی را به دلیل آنچه کمک به تکثیر سلاح‌های کشتار جمعی نامید به دلیل ارتباط با دو بانک دولتی دیگر که قبلاً توسط دولت آمریکا تحریم شده بودند، در لیست سیاه قرار داد.

وزارت خزانه‌داری گفت بانک آینده را که یک سرمایه‌‌گذاری مشترک بین بانک ملی، بانک صادرات و یک بانک خصوصی مستقر در بحرین است، تحت یک فرمان اجرایی با هدف مسدود کردن دارایی‌های اشاعه دهندگان سلاح‌‌های کشتار جمعی انتخاب کرده است.

به گزارش رویترز این اقدام آمریکایی‌‌ها را از انجام تجارت با این بانک منع می‌‌‌‌‌کند و به دنبال مسدود کردن هر گونه دارایی ممکن است که تحت صلاحیت ایالات متحده باشد.

بانک ملی، بزرگ‌ترین بانک دولتی ایران، و بانک صادرات قبلاً توسط خزانه‌داری تحت فرمان فعالیت‌هایشان در حمایت از توسعه سیستم‌های تسلیحات هسته‌ای توسط ایران تحریم شده بودند.

وزارت خزانه‌داری گفت که بانک ملی به‌طور موثر بانک آینده را کنترل می‌کند و افزود که دولت بحرین «گام‌های مسئولانه» را برای جلوگیری از سوء‌‌‌استفاده بانک آینده از سیستم مالی این کشور برداشته است.

بحرین، جزیره‌‌ای در سواحل عربستان سعودی و شریک تجاری سنتی با ایران، به دنبال تبدیل خود به یک مرکز خدمات مالی منطقه‌‌ای با کاهش تولید نفت است.

استوارت لوی، معاون وزیر خزانه‌داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی در بیانیه‌ای گفت: «بانک ملی تمام تلاش‌های فوق‌العاده‌ای را برای کمک به ایران برای دستیابی به قابلیت هسته‌ای و موشک‌های بالستیک انجام می‌دهد و در عین حال به سایر نهادهای تعیین‌شده برای دور زدن تحریم‌ها کمک می‌کند. بانک‌ها و سایر نهادهای تحت مالکیت یا تحت کنترل بانک ملی، یکپارچگی نظام مالی بین‌المللی را به صورت جدی تهدید می‌کنند.»

وزارت خزانه‌داری گفت که این تصمیم با تحریم‌‌های جدید سازمان ملل متحد که در 3 مارس علیه ایران اعمال شد، مطابقت دارد که خواستار «افزایش هوشیاری» در مورد موسسات مالی ایرانی، به ویژه بانک ملی و بانک صادرات است.

منبع: اکوایران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار