گوناگون

مقام دولتی چین: استقلال تایوان به معنای جنگ است

مقام دولتی چین: استقلال تایوان به معنای جنگ است

پارسینه: یک مقام دولتی چین اعلام کرد استقلال تایوان به معنای جنگ است و پکن این موضوع را هرگز تحمل نخواهد کرد.

تسنیم نوشت: سخنگوی دفتر امور شورای ایالتی تایوان در دولت چین اظهار کرد به اصطلاح «استقلال» تایوان به معنای جنگ است.

چن بینهائو، گفت: سرزمین مادری چین آماده ایجاد فرصتی برای اتحاد دوباره صلح آمیز با تایوان است اما فعالیت های جدایی طلبان با هدف به اصطلاح «استقلال» تایوان را هرگز تحمل نخواهد کرد.

وی در خصوص بیانیه سیاستمداران حزب پیشروی دموکراتیک تایوان درباره اینکه پکن هیچ جدول زمانی برای اقدام نظامی علیه این جزیره ندارد، خاطرنشان کرد من تاکید می کنم که استقلال تایوان به معنای جنگ است.

این مقام چینی تاکید کرد پکن در برابر نیروهای جدایی طلب تایوان که قصد ریسک کردن داشته باشند و برای استقلال این جزیره اقداماتی انجام دهند، هیچ گونه تحمل یا ملایمتی نشان نخواهد داد.

پیشتر نیز یکی دیگر از سخنگویان دفتر امور تایوان چین اعلام کرد هدف از رزمایش‌های اخیر این کشور در نزدیکی تایوان، مبارزه با گستاخی نیروهای جدایی‌طلب این جزیره بوده است.

این دیپلمات چینی تصریح کرد اقدامات تحریک‌آمیز نیروهای جدایی‌طلب تایوان همواره ادامه دارد و اقدام متقابل ارتش آزادی‌بخش چین برای دفاع از حاکمیت ملی و وحدت منطقه‌ای همیشه انجام خواهد شد.

تایوان از سال 1949 توسط دولت محلی اداره می‌شود، از آن زمان تایوان پرچم و برخی دیگر نشانه‌های جمهوری خلق چین را که در سرزمین اصلی چین وجود داشت، تا پیش از به قدرت رسیدن حزب کمونیست در چین حفظ کرده بود. پکن همواره این جزیره را به‌عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از سرزمین مادری چین می‌داند و این موضع مورد حمایت بسیاری از کشورها از جمله روسیه است.

چین همواره ادعا می‌کند که تایوان باید تحت حاکمیت این کشور باشد و از سه سال گذشته تاکنون با انجام عملیات‌های نظامی در نزدیکی این جزیره تلاش کرده است تایوان را تحت سلطه خود درآورد، اما دولت تایوان همواره اعلام کرده است که خود حاکمیت مستقل دارد و مردم این کشور خود باید برای سرنوشتشان تصمیم بگیرند.

پکن همواره از تمامی کشورها می‌خواهد به اصل چین واحد احترام گزارند و از ایجاد تنش در این منطقه خودداری کنند. در زمان حاضر یکی از بزرگترین چالش‌های چین با آمریکا در دریای چین جنوبی بر سر موضوع استقلال تایوان است.

آمریکا در سال 1979 درحالی که رسماً روابط دیپلماتیک با دولت چین برقرار کرد، روابط با تایوان را کنار گذاشت. درحالی که آمریکا بر سیاست "چین واحد" تأکید دارد، ادعای حاکمیت چین بر تایوان را تأیید نمی‌کند و حامی نظامی کلیدی تایپه باقی مانده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار