گوناگون

تدوین قطعنامه جنگ علیه ایران توسط سناتورهای آمریکایی

تدوین قطعنامه جنگ علیه ایران توسط سناتورهای آمریکایی

پارسینه: دو تن از سناتورهای جمهوریخواه و دموکرات کنگره آمریکا در بازگشت از سرزمین های اشغالی به سی ان ان گفتند که یک قطعنامه غیرالزام آور و تهدیدآمیز را علیه ایران تهیه کرده اند.

ایرنا نوشت: لیندسی گراهام سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی به سی ان ان گفت که در این قطعنامه دو حزبی پیش بینی شده که "اگر جنگ در غزه گسترش یابد و اگر حزب‌ الله جبهه دومی را در شمال علیه اسرائیل باز کند به نحوی که (سامانه پدافند هوایی) گنبد آهنین از حیز انتفاع ساقط شود، آنگاه باید به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزنیم."
گراهام مدعی شد که حزب الله و حماس بدون حمایت ایران وجود ندارند. وی که به تازگی به همراه ریچارد بلومنتال، سناتور دموکرات ایالت کنتیکت، از سفر به سرزمین های اشغالی به آمریکا بازگشته، افزود: "اسرائیل به ما التماس می کند که جلوی ایران را بگیریم. آنها نمی خواهند جنگ گسترده شود. به نظر من، اگر هر کدام از نیروهای ما در سوریه و عراق توسط شبه نظامیان مورد حمایت ایران کشته شوند، جنگ گسترش یافته است."
گراهام در ادامه این ادعا افزود: "این قطعنامه به ایران هشدار می دهد که اگر شما این جنگ را با فعال کردن حزب الله یا کشتن یک آمریکایی به دست نیروهای نیابتی خود در سوریه و عراق گسترش دهید، تمام این نیروی نظامی مستقر در منطقه به سراغتان خواهند آمد. آنها باید این پیام را شنیده و باور کنند."
آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا چندی پیش در نشست شورای امنیت سازمان ملل با اشاره به حمایت ایران از گروه های مقاومت در منطقه با بیان اینکه "امریکا به دنبال درگیری با ایران نیست"، در عین حال برای جمهوری اسلامی ایران خط و نشان کشید و گفت: اگر ایران یا نیروهای نیابتی اش به ما حمله کنند به سرعت و قاطعانه از امنیت خود دفاع می کند.

ارسال نظر

 • ناشناس

  به آمریکایی ها توصیه می کنم بروید و مای بی بی زیاد بخرید . چو اگر حماقت کنید. باید در خاک آمریکا از خودتان دفاع کنید.

 • شیرین صفوی

  خفه بابا !! نکبتهای آشغال

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار