گوناگون

اتهام سعد حریری به تجاوز ۲ مهماندار هواپیما

اتهام سعد حریری به تجاوز ۲ مهماندار هواپیما

پارسینه: دو مهماندار هواپیما اعلام کردند که در معرض تجاوزات جنسی مکرر از سوی نخست وزیر سابق لبنان در هواپیمای خصوصی‌اش قرار گرفتند.

طبق شکایتی که ۲۰ مارس در دادگاه فدرال نیویورک ارائه شد، سعد حریری که دارایی خالص او در سال ۲۰۱۸ توسط مجله فوربس ۱.۷ میلیارد دلار گزارش شده بود، این دو زن را مورد آزار و اذیت فیزیکی قرار داده و به زور به یکی از آنها چندین بار در طول پرواز تجاوز کرد. در آن زمان حریری و همراهانش تحت تأثیر الکل و مواد مخدر بودند.

این دو زن مدعی هستند که این حوادث بارها در بوئینگ ۷۳۷ حریری رخ داد و در اسناد دادگاه فقط از آنها با نام‌های "جین دو۱" و "جین دو۲" نام برده شده است.

مهمانداران مدعی شدند که این حوادث از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ در هواپیمای سعودی اوجیه که شرکتی متعلق به حریری است، رخ داد.

حریری ۵۲ ساله از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ و بار دیگر از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ نخست وزیر لبنان بود و در سال ۲۰۲۲ به طور ناگهانی سیاست را ترک کرد.

حریری بارها این اتهامات را رد کرده و آنها را نادرست و "کمپین افترا" توصیف کرده است. سوابق نشان می‌دهد که این سومین باری است که این زنان تلاش می‌کنند حریری را در نیویورک مجازات کنند.

دو شکایت قبلی در دادگاه ایالتی یا توسط قاضی رد شد.

وکیل او، ریتا گلاوین، اوت گذشته به قاضی دادگاه عالی منهتن گفت که این زنان با استفاده از اتهامات جنجالی و دروغین و با هدف اخاذی غیرقانونی میلیون‌ها دلاری، سعد حریری را مورد آزاد و اذیت قرار دادند.

حریری که متأهل و پدر سه فرزند است، در سال ۲۰۱۹ پس از اینکه فاش شد که ۱۶ میلیون دلار به معشوقه خود کاندیس وان دیر مروی پرداخت کرده است، که بعداً در زادگاهش آفریقای جنوبی به دلیل عدم پرداخت مالیات مورد بازجویی قرار گرفت، خبرساز شد.

این زن جوان برای شرکت سعودی اوجیه کار می‌کرد. این یک شرکت ساختمانی است که در سال ۲۰۱۷ تعطیل شد و متعلق به خانواده حریری بود.

واکنش سعد حریری به اتهامات دو مهماندار درباره تجاوز جنسی

دفتر اطلاع رسانی سعد حریری، نخست وزیر پیشین لبنان اتهامات دو مهماندار هواپیما درباره تجاوز جنسی حریری به آن‌ها را تکذیب و اعلام کرد: شکایتی که در این باره ارائه شده پر از اتهامات دروغین و غیرقابل قبول است که هدف آن تحریک و افتراگویی است.

در بیانیه این دفتر آمده است: این سومین باری است که این دو نفر علیه حریری در نیویورک شکایت می‌کنند. این کمپین از سوی این دو زن برای دستیابی به دستاوردهای مالی است و این ادعاها صحت ندارد.

طبق شکایتی که ۲۰ مارس در دادگاه فدرال نیویورک ارائه شد، دو مهماندار هواپیما اعلام کردند که در معرض تجاوزات جنسی مکرر از سوی سعد حریری در هواپیمای اختصاصی‌اش قرار گرفتند.

سعد حریری ژانویه ۲۰۲۱ اعلام کرد که از فعالیت سیاسی کناره‌گیری کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار