گوناگون

واکنش روسیه به رد پیشنهاد آتش بس از سوی اوکراین

واکنش روسیه به رد پیشنهاد آتش بس از سوی اوکراین

پارسینه: روسیه در واکنش به رد آتش بس از سوی اوکراین اعلام کرد که کی‌یف حاضر است مردم خود را قربانی اهداف غرب کند.

به گزارش پارسینه به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «دیمیتری پولیانسکی»، معاون اول نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل به رد آتش بس از سوی مقامات اوکراین واکنش نشان داد و در توییتی نوشت: «مقامات اوکراین آماده هستند تا با رد آتش‌بس کریسمس ارتدوکس، مردم خود را به خاطر بازی‌های ژئوپلیتیک غربی قربانی کنند.»

این دیپلمات روس گفت: «یک یادآوری دیگر داشته باشیم که با چه کسانی در اوکراین می جنگیم، تعدادی از جنایتکاران ناسیونالیست بی رحمی که آماده‌اند کشور و مردم خود را به خاطر بازی‌های ژئوپلیتیک غربی قربانی کنند و به چیزهای مقدس احترام نمی‌گذارند.»

در روز پنجشنبه، ولادیمیر پوتین به سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه دستور داد که از ساعت 12:00 روز 6 ژانویه تا 36 ژانویه، تیراندازی در خط تماس بین دو طرف در اوکراین را متوقف کند.

پوتین همچنین از طرف اوکراینی خواست آتش بس را اعلام کند و به شهروندان ارتدوکس اجازه دهد در مراسم شب کریسمس و تعطیلات شرکت کنند.

در واکنش به طرح آتش بس اعلام شده از سوی روسیه، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در کانال تلگرامی خود پذیرش پیشنهاد آتش بس روسیه را رد کرد و نوشت: «روسیه نمی‌تواند تدارکات خود را برای موج جدید تجاوز به اوکراین و اروپا به بهانه آتش‌بس پنهان کند». به گفته زلنسکی، «روسیه با استفاده از آتش‌بس، موقعیت خود را در خط تماس تقویت خواهد کرد».

وی افزود: «اکنون آنها می‌خواهند از کریسمس به عنوان پوششی برای توقف پیشروی مردان ما در دونباس حداقل برای مدتی استفاده کنند و تجهیزات بیاورند».

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار