گوناگون

واکنش تند ظریف به بیانیه توهین آمیز ترامپ

واکنش تند ظریف به بیانیه توهین آمیز ترامپ

پارسینه: وزیر امور خارجه به بیانیه توهین آمیز رئیس جمهور آمریکا درباره ملت ایران پاسخ داد.

واکنش تند ظریف به بیانیه توهین آمیز ترامپ

به گزارش پارسینه ، محمد جواد ظریف در توییتی نوشت " آقای ترامپ به شکل عجیب و غریبی بیانیه شرم آور خود در مورد جنایات سعودی‌ها را با متهم کردن ایران به انواع شرارت‌ها آغاز می‌کند. شاید ما مسئول آتش سوزی کالیفرنیا هم باشیم، چرا که ما در شنکش کردن جنگل‌ها کمک نکردیم دقیقا همان کاری که فنلاندی‌ها می‌کنند؟ "

اشاره به گاف جدید ترامپ که گفته است نخست وزیر فنلاند به من گفت: ما جنگل‌ها را شنکش می‌کنیم و کالیفرنیا به این دلیل آتش گرفت که شنکش نکرده بود. نخست وزیر فنلاند این ادعا را رد کرد و فنلاندی‌ها در فضای مجازی ترامپ را مسخره می‌کنند!

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بامداد چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در بیرون کاخ سفید ادعا کرد: اگر شما نگاهی به ایران داشته باشید و اگر به آنچه که آن‌ها انجام می‌دهند داشته باشید، آن‌ها در حال حاضر یک ملت تروریست هستند؟!

رئیس جمهور آمریکا در ادامه ادعا‌های خود اضافه کرد: تمام آنچه که من باید به شما بگویم این است که آن‌ها هم اکنون نسبت به زمانی که من به قدرت رسیدم بهتر شده اند.

وی مدعی شد: زمانی که من به قدرت رسیدم آن‌ها در یک مسیر بسیار بد حرکت می‌کردند. به نظرم در برخی از حیطه‌ها می‌تواند موارد مثبتی در رابطه با ایران روی دهد. به نظرم ما به یک تقابل و توازن نیازمندیم. اسرائیل هم به کمک نیاز دارد. اگر ما با عربستان سعودی بد رفتار کنیم آنگاه یک اشتباه وحشتناک مرتکب خواهیم شد.

ترامپ اعلام کرد: اگر ولیعهد عربستان در کنفرانس بیست در آرژانتین حضور یابد، با او دیدار خواهد کرد.

ترامپ درباره پرونده قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری ریاض در استانبول گفت: سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سی آی ای) تاکنون به نتیجه قطعی و صد درصدی در مورد پرونده قتل خاشقجی دست نیافته است.

ارسال نظر

 • ناشناس

  جناب ظریف شما مسئول زمین لرزه های ایران هستید.
  مسئول از دست دادن دریاچه خزر و سهم ایرانیان هستید.
  مسئول فروختن خلیج فارس به چینیان هستید.
  مسئول اختلاف طبقاتی در ایران هستید.
  مسئول عدم پایبندی به برجام و مرگ بر این و اون هستید.
  مسئول افزایش قیمت ارز تورم و فقر هستید.
  مسئول ایجاد نامنی در داخل ایران و خارج از ایران هستید.
  مسئول قطع ارتباط ایران با جهان هستید.
  مسئول فیلتر موندن توییتر و استفاده نمودن خود از طرق غیر فیلتری خود هستید.

  مردم انزجار عجیبی از شما دارند حتی نظام ایران و قوه غذاییه (این غذا درسته) از شما ناراضی هستند و بزودی شاهد حذف همیشگی شما از ایران خواهیم بود.

 • سبحان شاهمرادی اصولگرا

  کار خوبی کرد که پاسخ ترامپ لعین را داده هست لکن جناب ظریف باید دو نکته را توجه کند،اول اینکه باید علاوه بر اینکه جواب زبانی به او میدهد،جواب عملی نیز به شرارتهای آمریکا دهد و دوم اینکه باید بداند که بخشی از پرویی ترامپ بخاطر ضعف نشان دادن و اشتیاق داشتن وزارت خارجه اصلاحطلبان نسبت به ننگ نامه های فرنگی است مثل برجام و اف ای تی اف

 • شیرین صفوی

  ظریف جان قیاس به نفس بکن منظور مردم ایران نیست ، سیاست مردان ایران هست !!!!

 • ناشناس

  منظورش مردم نیستن بلکه حکومته

 • ناشناس

  درود بر آقای ظریف که به قول شاهمرادی جواب ترامپ را زبانی داد .
  شاهمرادی جواب عملی ترامپ را با احداث یک عوارضی بر تنگه هرمز و گرفتن پول زور به شیوه کیوون برره از نفتنفتکشهای آمریکایی ددست شما را می بوسد . خخخخخخخخخ

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار