گوناگون

واکنش سردار سلامی به سخنان توهین‌آمیز وزیر آمریکایی

واکنش سردار سلامی به سخنان توهین‌آمیز وزیر آمریکایی

پارسینه: سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه در واکنش به سخنان توهین آمیز وزیر آمریکایی گفت: دورریز غذای ایرانی‌ها ۴۰ میلیون گرسنه را سیر می‌کند که اگر دولت آمریکا نمی‌تواند شرایط گرسنگان را مدیریت کند، ما از دور ریز غذای ایرانیان این کار را می‌کنیم.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه امشب در یادواره سه شهید مدافع حرم آذربایجان شرقی که در مسجد دانشگاه تبریز برگزار شد، با تاکید بر اینکه تبریز شهر علمای بزرگ، مجاهدان جاودان، مردان و زنان شرافتمند، کریم، با‌تعصب، با‌ایمان، با‌غیرت و آگاه است، اظهار داشت: شهدایی مانند شهید «ذاکر حیدری» لباس جهاد را از تن به در‌نیاورد و در نهایت لباس زیبای جاودانگی را بر اندام خود پوشاند و بر افتخارات تبریز افزود.

وی با بیان اینکه شهید فرهنگی والا شهید سخت‌کوش و قرآنی است که روح قرآن را بر پیکر جامعه ترویج کرد و برای گسترش معارف اسلام تلاش کرد گفت: او هم میدان جهاد را بر هر عمل صالح دیگری ترجیح داد و آخرت و لقای الهی را بر دنیای فانی ترجیح داد و سرانجام به شهدای والامقام اسلام پیوست.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به اینکه شهید وحید نومی گلزار هم شهید عاشورایی بود که جهاد را انتخاب کرد و خداوند نیز او را انتخاب کرد ابراز داشت: او در ظهر عاشورا و در لحظات شهادت امام حسین (ع) به خدا پیوست که این، با شکوه‌ترین بیان احساس یک جوان مومن است.

وی شهدا را حجت‌های واقعی حضرت حق بر این ملت دانست و افزود: آن‌ها آموزگاران عزت، شرف، کرامت، ثبات قدم و ایستادگی ما هستند، بدون وجود این عزیزان، ما هم وجود نداشتیم، چراکه شهدای ما انسان‌های بزرگی بودند که تواستند از نیروی جاذبه نفس عبور کنند و احساس پرواز در فضای ملکوت را تجربه کنند.

سردار سلامی با بیان اینکه شهدا زنده هستند، چرا که قرآن هم بر این موضوع تاکید دارد خاطر نشان کرد: اگر آن‌ها نبودند، چه می‌شد؟ اگر آن‌ها نبودند، سرنوشت ما همانند کشور‌های ذلیلی بود که توسط دشمن اشغال شده اند. دشمن در شهر‌ها و خیابان‌های ما پای می‌گذاشت و عزت، هویت، نوامیس و استقلال ما پایمال شده و عقب مانده بوده و تسلیم می‌شدیم، ولی شهیدان به ما یاد دادند که نباید تسلیم شد و باید ایستاد.

وی درس شهدا را تمرین روح عاشورا برای مواجهه با حوادث بزرگ دانست که ادبیات مقاومت را آموختند ادامه داد: هیچ کس نمی‌تواند بر ملتی که جوانانش آماده شهادت است پیروز شود، نه غرش توپ ها، نه حرکت ناو‌ها و نه صدای بمب‌ها نخواهند توانست ملتی را که مرگ را ابتدای حیات ابدی خود می‌داند شکست دهد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه سلاح‌ها وقتی موثر است که بتوانند نیرو‌های مدافع را بترسانند ابراز داشت: وقتی جوانان ما به استقبال شهادت می‌روند، یعنی هیچ سلاحی قادر نیست آنان را وادار به عقب نشینی کند چراکه مرگ هم برای آن‌ها طعم زندگی دارد، جهاد را عامل سعادت خود می‌دانند و در برابر هیچ قدرتی زانو نمی‌زنند.

وی با بیان اینکه ما ۴۰ سال است در حال جنگ هستیم و یک لحظه هم قدرت‌های ظاهری بزرگ از توطئه دست بر نداشته اند گفت: کوچه‌ها و خیابان‌های ما پر از نام شهیدانی است که در راه خدا کشته شده اند، پس توطئه‌ها واقعی بوده و می‌خواستند با جنگ ۴۰ ساله و تغییر مدل ها، مردم را به تسلیم وادار کنند، اما شهدا برای ما حجت ساختند و ایستادگی را در برابر دشمن به ما آموختند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه رزمندگان و شهدای ما در دفاع مقدس نگذاشتند یک وجب از این سرزمین در اختیار دشمن باقی بماند، افزود: شهدا به ما حیات دادند، عزت بخشیدند و زندگی خود را مدیون آن‌ها هستیم.

وی با یادآوری اینکه در ۸ ساله دفاع مقدس همه قدرت‌های کوچک و بزرگ در برابر ایران صف کشیدند، تحریم کردند، جنگیدند و اجازه فروش نفت ما را ندادند و در شرایط سختی ۸ سال جنگ را پشت سر گذاشتیم اضافه کرد: این دفاع مقدس مصداق و مثال زیبایی بود که ثابت کنیم در محیط نابرابری قدرت، با تکیه بر اسلام و ولایت و با هدایت، ولی فقیه می‌توان در برابر همه قدرت‌های بزرگ زمان ایستاد و سرانجام اراده خود را بر آن‌ها تحمیل کرد که این، شاهکاری بزرگ و بی نظیر بعد از عاشورا بود.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با تاکید بر اینکه همین ایستادگی‌ها ما را برای میدان‌های بزرگ آماده کرد ابراز داشت: دشمن دست بردار نبود و همه نیروی خود را به میدان آورد. آمریکا که نماد قدرت شیطانی بی نظیر تاریخ بشر بود و جهان در طول حیات خود قدرتی به بزرگی آمریکا ندیده است، لذا او هر آنچه قدرت داشت به صحنه آورد تا ایران را منزوی کند، ارتباط سیاسی جهان را با ایران قطع کند و در محاصره سیاسی قرار دهند و میدان اثر ایران را از بین ببرد، اما به هیچ نتیجه‌ای نرسید.

وی افزود: آیا ما مشروعیت سیاسی بیشتری داریم یا آمریکا؟ آیا امروز کسی حاضر است در کنار آمریکا علیه ما ائتلاف کند؟ متحدان سنتی آمریکا هم در برابر ایران، فاصله گرفتند، این آمریکاست که به تدریج در حال منزوی شدن و از دست دادن قدرت و نفوذ سیاسی خود بر عالم است و این انقلاب ماست که در حال رشد و بلوغ و اعتلای منزلت سیاسی در جهان است.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه آمریکا تمام قدرت روانی و رسانه‌ای و فرهنگی خود را به صحنه آورد تا جوانان را از انقلاب و رهبری و اسلام و دستاورد‌های بزرگ انقلاب جدا کند و در ذهن جوانان ما بذر تردید بیفشاند، گفت: در برابر این هجمه فرهنگی و روانی دشمن، جوانان ما به جبهه‌های مقاومت روی آوردند، در مساجد معتکف شدند و در این تهاجم فرهنگی دشمن را بر زمین زدند که هیچ ایرانی آزاده و شرافتمندی به او لبیک نگفت.

وی ادامه داد: امروزه هر چه فراخوان دادند در این شرایط سخت اقتصادی و در اوج فشار «راهبرد اعمال حداکثر فشار» را وارد کردند و عملیات روانی سنگینی را در درون جامعه هدایت کردند تا مردم را به خیابان‌ها بریزند، ولی درود خداوند بر شرافت ملت ما که تصمیم گرفتند دشمن را نا امید کنند.

این مقام ارشد نظامی سپاه پاسداران، با تاکید بر اینکه «راهبرد اعمال حداکثر فشار» نهایت قدرت آمریکا بود که ظاهر شد، لطماتی زد و عبور می‌کند، خاطر نشان کرد: مردم به دشمن و تهدید‌های او بی اعتنا بودند، پشتوانه نظام شدند و درخشیدند که دشمن هم نا امید شد.

وی با بیان اینکه دشمنان ما تلاش کردند دامنه قدرت ایران را محدود کرده و قلمرو نفوذ ما را از ما بگیرند، اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند افزود: به منطقه نگاه کنید که درخشش و تاثیر از آنِ کیست؟ و چه کسانی در تحولات سیاسی عراق بر مسند حاکمیت هستند؟ آیا هوادارن آمریکاست یا انقلاب ایران؟ در حالی که آمریکا عراق را اشغال کرده بود، ایران عراق را از سیطره سیاسی آن‌ها خارج کرد. در لبنان، سوریه و... هم همه می‌بینند که چه کسی صاحب نفوذ است.

سردار سلامی با اشاره به اینکه در کشور ما هم آمریکا می‌خواست صادرات نفت را به صفر برساند، ولی مجبور شد خریداران بزرگ نفت را معاف کند که نشان از شکست «راهبرد اعمال حداکثر فشار» بود، تصریح کرد: می‌خواستند ایران را از قدرت دفاعی و هسته‌ای دور کنند و ما را عقب مانده نگه دارند که ملت ایران همه مکر‌های آن‌ها را به خودشان بازگرداند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با تاکید بر اینکه امروز خود آن‌ها گرفتار بدبختی هستند که ۷ تریلیون دلار به اندازه ۱۰۰ سال درآمد نفتی ایران و عراق در منطقه هزینه کردند، ولی نتیجه نگرفتند، ادامه داد: آن‌ها در کشورشان ۵۰ میلیون در کنار خیابان از گرسنگی می‌میرند که این محصول تصمیمات نادرست و هزینه کرد نظامی در منطقه است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از وزرای آمریکایی گفته بود که «اگر نظام ایران می‌خواهد مردمش گرسنه نباشد، باید از آمریکا تبعیت کند» که ما در پاسخ او می‌گوییم که به فکر ۵۰ میلیون گرسنه خود باشید، دورریز غذای ایرانی‌ها ۴۰ میلیون گرسنه را سیر می‌کند که اگر دولتشان نمی‌تواند شرایط گرسنگان را مدیریت کند، ما از دورریز غذای ایرانیان این کار را می‌کنیم! فکر می‌کنید رزق و روزی ما در دستا شماست؟ ملت خود را از گرسنگی نجات دهید.

این مقام ارشد نظامی سپاه گفت: هنوز دیگ‌های محرم و اربعین و صفر ما برپاست، اگر برای مردم دل می‌سوزانید، می‌خواهید ملت را فلج کرده و فقر و محرومیت را آرزو می‌کنید که این آرزو را به گور خواهید برد. ملت ایران جزو شریف‌ترین و عزیزترین و قوی‌ترین و ثروتمندترین‌های دنیا قرار می‌گیرند چنانچه امروز هم شریف و بزرگ هستند.

وی با تاکید بر اینکه ما به برکت خون شهیدان ایستاده ایم، تصریح کرد: تاریخ ثابت کرد هر کس که با آمریکا دوستی کرد، غارت شد و بی حیثیت شد و ایستادگان در برابر آن مستقل، آزاد، عزیز و غنی شدند و در ایران و کشور‌های ایستاده در برابر آمریکا این راه ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

 • سلام

  سردار عزیز جدا از سخنان اون مقام امریکایی یه در خواست از جنابعالی دارم اگر توان جمع آوری دور ریز غذای اون قشر خاص جامعه رو دارین حتما اینکار رو بکنید الان خیلی ها در ایران و حتی تهران از درون سطل های زباله و کنار خیابون با پس مانده های غذا زندگی می کنند شما که این همه به فکر مظلومین عالم هستید نگاهی به داخل هم بیندازید بد نیست ...

 • جانباز 70 درصد

  رجز خوانی و کری خوانی لازم است اما نه بدینگونه دور ریز غذا در یک کشور تحت تعلیمات اسلام گناهی نابخشودنی است ما هم فقیر و گرسنه دارییم متاسفانه ... از بدو کشت محصول تا رسیدن ان بدست مصرف کننده دور ریز بالایی دارییم که باید اصلاح شود این اسراف و دور ریز حتی در پخش غذای نذری نیز مشهود است ... کشور امریکا بسیار ثروتمند است و برای خودش سیستمی دارد .... ما هم باید سیستمی داشته باشیم آیا بقدر آنها ثروت دارییم ؟؟؟؟!!!

 • ناشناس

  شما گرسنگان ایران را تامین کنید اگر میتوانید. امریکا غذای 3 میلیارد نفر را تولید میکند و تنها کشوری هست که فقرا در آن دچار اضافه وزن هستند

 • ناشناس

  شما گرسنگان ایران را تامین کنید اگر میتوانید. امریکا غذای 3 میلیارد نفر را تولید میکند و تنها کشوری هست که فقرا در آن دچار اضافه وزن هستند

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار