گوناگون

لاری کرد: سایه تحریم‌های ظالمانه بر سر دارو و تجهیزات پزشکی

لاری کرد: سایه تحریم‌های ظالمانه بر سر دارو و تجهیزات پزشکی

پارسینه: سخنگوی وزارت بهداشت از بروز مشکل در تامین دارو و تجهیزات پزشکی به دنبال تحریم‌های ظالمانه آمریکا خبر داد.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن محکوم کردن تحریم‌های ظالمانه آمریکا گفت: فعالیت‌های مهم تجاری از جمله خرید دارو و تجهیزات پزشکی با خروج دولت آمریکا از برجام، نقض یک جانبه و آشکار قوانین بین‌المللی، بی‌اعتنایی صریح به دستور موقت دیوان بین‌المللی دادگستری، اعمال سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ معاصر علیه کشورمان و به دنبال آن مسدود سازی دسترسی ایران به کانال‌های مالی جهانی با مشکل مواجه شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: علی‌رغم مبارزه همه‌جانبه با ویروس کووید ۱۹ و مدیریت خوب این بیماری در کشور در مقایسه با بسیاری از کشور‌های جهان که مرهون تلاش‌های جهادگرانه و ایثارگرانه همکاران ما در نظام سلامت و همراهی مردم عزیز کشور است.

لاری کرد: جمهوری اسلامی ایران در این شرایط پیچیده و حساس تاریخی با نقض یکجانبه، غیر قانونی و آشکار قوانین بین‌المللی از سوی آمریکا روبرو است. این در حالی است که کرونا دشمن مشترک بشریت و بزرگترین تهدید عمومی قرن معاصر در جهان به شمار می‌آید. در چنین شرایطی اعمال هرگونه سیاست خصمانه علیه ملت ایران اقدامی غیر مسئولانه، جنایت‌کارانه و ضد حقوق بشر است که علاوه بر تضییع حقوق ملت ایران، عواقب جبران ناپذیری برای سلامت و امنیت بهداشت جهانی به همراه خواهد داشت.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: ارسال نامه وزیر بهداشت کشورمان به مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، اشاره‌ای به تلاش موفق جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با کرونا و فراخوان آن سازمان به مراجع بین‌المللی در جهت رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران بوده و بیانگر رفتار‌های جنایتکارانه و ضد حقوق بشری دولتمردان آمریکایی و شرکت‌های مجری تحریم بویژه تحریم‌های دارویی و تجهیزات پزشکی است که از دسترس مردم کشورمان دور نگه داشته شده است.

لاری کرد: مطمئنا ملت بزرگوار ایران اسلامی این بار نیز با ایستادگی و مقاونت در برابر سیاست‌های ظالمانه دولت آمریکا و با عمل به توصیه‌های بهداشتی، دوشادوش خدمت گذاران در نظام سلامت از این روز‌های حساس تاریخی با سربلندی و سرافرازی عبور خواهند کرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار