گوناگون

پزشکی قانونی: اعلام آمار کشته‌شدگان آبان ماه وظیفه دولت است

پزشکی قانونی: اعلام آمار کشته‌شدگان آبان ماه وظیفه دولت است

پارسینه: رئیس سازمان پزشکی قانونی علی رغم مجوز رئیس‌ جمهوری برای اعلام تعداد کشته‌شدگان در حوادث آبان‌ماه امسال، مسئولیت آن را بر عهده دولت و وزارت کشور دانست..

پزشکی قانونی: اعلام آمار کشته‌شدگان آبان ماه وظیفه دولت است

به گزارش «پارسینه»، عباس مسجدی آرانی، رئیس پزشکی قانونی کشور، در واکنش به سخنان رئیس‌جمهوری در نشست خبری دیروز خود با اصحاب رسانه مبنی بر اینکه آمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه در اختیار پزشکی قانونی کشور است و اگر برای آنها روشن است که باید روشن شده باشد، اعلام کنند، گفت: دولت باید این آمار را اعلام کند. ما نکته‌ای در این رابطه نداریم.

او در گفتگو با ایلنا ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی، وظیفه دولت است که این آمار را اعلام کند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور بیان کرد: ما به مراجع ذی‌صلاح اعلام کردیم و هیچ وظیفه‌ای مبنی بر اعلام عمومی آن نداریم و همان‌طور که گفتم، در مصوبه شورای عالی امنیت ملی که زیرمجموعه دولت است و وزیر کشور رئیس آن است، مشخص شده که چه کسی باید این آمار را اعلام کند.

البته به نظر می رسد منظور رئیس سازمان پزشکی قانونی از شورای عالی امنیت ملی، در واقع شورای امنیت کشور باشد که زیر مجموعه وزارت کشور است و وزیر کشور ریاست آن را بر عهده دارد.

طبق اساسنامه، این شورا موظف است كه جمع‌بندی و بررسی اخبار و گزارش‌ها و تجزیه و تحلیل‌های مربوط به وقایع حساس امنیتی، سیاسی، اجتماعی كشور جهت بهره‌برداری سریع به منظور ترسیم وضع موجود و پیش‌بینی تحولات آتی صورت بگیرد.

مسجدی در پاسخ به این سوال که آیا افراد مجهول‌الهویه نیز بین کشته‌شدگان آبان‌ماه وجود داشته است، گفت: همه اطلاعات در اختیار شورای عالی امنیت ملی است. تمام اطلاعات را در این رابطه می‌توانید از آقای وزیر کشور سوال کنید.

ارسال نظر

 • ی

  1500 نفر ...مثل شلیک هواپیما کتمان کردند

 • ایرانی آباد و آزاد

  این آمار کشته های اعتراضات مردمی آبانماه چقدره که هیچکس از سران و مسئولین زیر بار اعلامش نمی روند و وحشت دارند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • سلام

  جنایت کردید هیچکس هم مسئولیت اعلام رسمی امار را قبول نمی کند انتظار هم دارید جمعه سرود وطنم برایتان بخوانیم ...

 • شیرین صفوی

  ۱۵۰۰ نفر + ۱۸۰ سرنگونی هواپیما به روایتی !!!!! این یعنی فاجعه !!!

 • حسین

  چرا شفاف حقیقت به مردم گفته نمی شود
  باز هم کتمان حقیقت
  سلب اعتماد عمومی

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار