گوناگون

طب سنتی برای درمان زخم پای دیابتی

طب سنتی برای درمان زخم پای دیابتی

پارسینه: زخم پای دیابتی در افراد مبتلا به نوع شدید این بیماری یک عارضه رایج است و در اثر درهم شکستن بافت‌های پوست و در معرض قرارگرفتن لایه‌های زیرین پوست بوجود می‌آید. این زخم‌ها امکان دارد حتی بر روی استخوان‌ها نیز تاثیر بگذارد زیرا در صورت جدی بودن عمق زخم‌ها امکان قطع عضو نیز وجود دارد.

درمان خانگی زخم پای دیابتی
به گزارش « پارسینه »، زخم پای دیابتی در افراد مبتلا به نوع شدید بیماری یک عارضه رایج است و در اثر درهم شکستن بافت‌های پوست و در معرض قرار گرفتن لایه‌های زیرین پوست بوجود می‌آید. این زخم‌ها اکثرا در زیر انگشتان بزرگ پا و برآمدگی‌های پا رایج هستند و امکان دارد حتی بر روی استخوان‌های شما تاثیر بگذارند. در همه افراد دارای دیابت احتمال زخم و درد پا وجود دارد. در خصوص بروز این درد‌ها و زخم‌ها حتما باید با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که مشکل جدی نیست، زیرا در صورت جدی بودن عمق زخم‌ها امکان قطع عضو نیز وجود دارد.
روغن نارگیل: ۱ تا ۲ قاشق چای خوری روغن نارگیل خالص را روی کف دست خود بریزید و آن را به آرامی بر روی زخم پای خود بمالید. شما باید ۲-۳ بار در روز این کار را برای بهبود سریع زخم‌ها انجام دهید.
سرکه سیب: یک قاشق سرکه سیب را با ۱ یا ۲ قاشق آب گرم مخلوط کنید. سرکه سیب را با آب گرم مخلوط کنید. حوله را در داخل این مایع خیس کنید و روی زخم قرار دهید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذارید. این کار را دوبار در روز می‌توانید انجام دهید.

عسل: شما به عسل صد در صد ارگانیک نیاز خواهید داشت. کمی عسل ارگانیک را بر نوک انگشتانتان بزنید، سپس آن را به آرامی برروی زخم باز خود بمالید، بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می‌توانید آن را با آب بشویید؛ این را حداقل ۲-۳ بار درروز انجام دهید.
ژل آلوئه ورا: برگ‌های آلوئه ورا را کمی بشورید ماده‌ی ژله برگ را خارج کرده و آن‌را مستقیما به زخم‌های پای خود بزنید. این کار را برای دو یا سه بار در روز انجام دهید.
گوتو کولا (گیاه آب قاشقی): تعداد بسیار کمی از برگ گیاه گوتو کولا را تهیه و یا اینکه پودر خشک شده آن به اندازه یک قاشق چایخوری آماده کنید، سپس در مقدار مناسبی از آب آن را خیس کنید حالا که تبدیل به یک خمیر شد و می‌توانید این خبر را به زخم پای خود بزنید و بعد از یک ربع ثابت آن را بشورید این کار را نهایتا در روز می‌توانید دوبار انجام دهید.
دانه‌های کتان: یک قاشق دانه‌های کتان را به مقداری آب اضافه کنید تا یک خمیر به دست آورید این خمیر را مستقیما بر روی زخم پایتان قرار دهید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بگذارید، تا بماند و بعدا با آب بشویید. همچنین بعد از استفاده از خمیر، پا را با یک نایلون پلاستیکی بپوشانید. بگذارید یک شب بماند؛ شما می‌توانید برای ۱ تا ۲ بار در روز این کار را انجام دهید.
روغن درخت چای: روغن چای یکی دیگر از محلول‌های بسیار مناسب است که بایست در اندازه ۱۲ قطره آن را با ۳۰ میلی لیتر مخلوط کنید سپس مقدار کمی از آن را به زخم خوب بمالید حداکثر در طول روز ۲ بار می‌توانید این مخلوط را استفاده کنید.
زردچوبه: شاید در دسترس‌ترین و راحت‌ترین محلول استفاده از زردچوبه باشد می‌بایست یک قاشق زردچوبه را با مقداری آب قاطی کنید و سپس می‌توانید آن را به زخم خود بمالید و آن را با آب ولرم بشورید.
بابونه: یک قاشق چای خوری از گیاه بابونه را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید. ۱۵ دقیقه لازم است بابونه خیس بخورد. مدتی بگذارید تا آب سرد شود. از یک حوله یا پارچه تمیز را در درون این مایع خیس کنید و به آرامی در اطراف زخم پای خود ببندید و برای یک شب بگذارید، تا بماند؛ شما میتوانید یک بار در روز این کار را انجام دهید.
وازلین: یک لایه نازک از وازلین را مستقیما بر روی زخم پایتان قرار دهید این کار را چندین بار در روز انجام دهید.
روغن اسانس رُزماری: ۳ تا ۴ قطره اسانس رزماری ۱ تا ۲ قاشق روغن نارگیل را باهم مخلوط کنید. این مایع را به طور مستقیم بر روی زخم پایتان بمالید شما باید ۲-۳ بار در روز این کار را انجام دهید.
بومادران: مکمل بومادران و یا پماد موضعی حاوی بومادران به تسریع بهبودی بدنتان کمک می‌کند. همچنین از پماد بومادران می‌توانید بر روی زخمتان استفاده کنید این کار را یک بار در روز به صورت مرتب انجام دهید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار