گوناگون

زیبا ترین کافه های دنیا اینجا هستند

زیبا ترین کافه های دنیا اینجا هستند

گاهی دوستان قدیمی دل‌شان می‌خواهد یکدیگر را ببینند؛ اما زیر آسمان شهر که نمی‌شود. این‌جاست که آرامش کافه‌های ریز و درشت شهر، برای‌شان آغوش می‌گشاید و آنها را به یک فنجان چای و یک بغل آرامش دعوت می‌کند.

در ایران خودمان که کلی قهوه‌خانه‌ و کافه‌های مختلف سراغ داریم، اما حالا شما دعوتید به چند کافه در گوشه و کنار جهان، که به انتخاب سی‌ان‌ان زیباترین کافه‌های دنیا هستند.

شیک کمونیستی

چوب‌های خام، بالش‌های نرم و کوسن‌های گل‌گلی؛ رنگ‌هایی که یادآور لباس‌های سنتی در دوره سلطه‌ کمونیست‌هاست. شما به «کانگ کافه» در هانوی ویتنام دعوتید.

کافه‌پیاده‌رو!

«عرشه قهوه» در کنار پیاده‌رویی در پایتخت تایوان، از رهگذران، ایستاده پذیرایی می‌کند.

قهوه‌آهنی!

در دکور این کافه، علاوه بر سنگ تا دل‌ تان بخواهد فلز به‌کار رفته است؛ شاید به این دلیل است که نام این کافه را در پکن چین، «متال هند» یا آهنین دست گذاشته‌اند.

قهوه صنعتی!

در یکی از مجلل‌ترین خیابان‌های کی‌یف در اوکراین، دیوارهای این کافه به‌نظر می‌رسد نیمه‌کاره است؛ در مرحله نازک‌کاری، حتی کانال‌های روس‌سقف هم خودشان را نپوشانده‌اند، اما پاتوق مهندسان است.

کافه عربی!

کافه «کلِی» در لبنان، عروس خاورمیانه، همراه با سقف‌های بلند، ستون‌های چوبی و کلی آرامش.

۲۲۰درجه!

بهترین دما برای برشته‌کردن دانه‌های قهوه، ۲۲۰درجه سانتی‌گراد است و در اتریش، در کنار موزه هنر مدرن سالزبورگ، کافه‌ای با نام «۲۲۰درجه» وجود دارد.

 

منبع: همشهری

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار