گوناگون

از خواص فراوان این نوشیدنی غافل نشوید!

از خواص فراوان این نوشیدنی غافل نشوید!

قهوه نوشیدنی سالم است و بر اساس نتایج علمی همه ما باید حداقل سه فنجان در روز قهوه بنوشیم.

 پارسینه: پروفسور تیم اسپکتور برخی از مزایای سلامتی احتمالی جالب قهوه را که اغلب به دلیل تاثیرات آن بر قلب و فشار خون ما مورد انتقاد قرار گرفته را فاش کرده است.

این متخصص تغذیه معتقد است که برخلاف تصور بسیاری از مردم، در واقع قهوه می‌تواند برای ما مفید باشد.

پروفسور اسپکتور پیشنهاد کرد نه تنها قهوه سرشار از مواد مغذی مفید حتی به‌طرز شگفت‌انگیزی سرشار از فیبر و ممکن است احتمال حمله قلبی را تا ۲۵ درصد کاهش دهد.

این متخصص افزود که وی در حال حاضر رابطه بین قهوه و میکروبیوم روده را بررسی می‌کند و پیشنهاد کرد که این دو می‌توانند با هم برای کنترل فشار خون و سطح قند خون ما همکاری کنند. این پروفسور فاش کرد: مزایای سلامتی چیست؟ یکی از مزایای کلیدی در قهوه است.

من فکر می‌کنم که ما ناگهان آن را از نوشیدنی‌ای که برای ما بسیار مضر است به چیزی که واقعا برای ما مفید است تبدیل خواهیم کرد. قهوه گیاه تخمیر شده‌ای است که میکروب‌هایی روی آن اثر می‌گذارند.

صدها و نه هزاران ماده شیمیایی تولید شده از آن وجود دارد. طیف وسیعی از پلی‌فنول‌ها وجود دارند که تخمیر میکروب‌ها آن را افزایش می‌دهند. اینها اثرات مستقیمی بر بدن ما دارند و برخی از آنها می‌توانند قند خون، استرس و در واقع فشار خون را کاهش دهند.

اکنون نتایج به وضوح نشان داده‌اند که شما با قهوه بدون کافئین تقریبا نتایج مفیدی برای قلب خود مشاهده خواهید کرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 • سعید

  متاسفانه با بررسی های اجمالی و نپرداختن به دلایل گاه توصیه به پرهیز از نوشیدن قهوه و گاه سفارش نوشیدن حتی سه فنجان در روز لذا با پا در هوا نگاه داشتن مخاطب اصولا خبر کاملی را بعنوان رسانه اعلام نکرده اید ابتدا پیرامون اخبار منعکس شده تکمیل اطلاعات نموده سپس در کانال قرار دهید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار