گوناگون

اگر این علائم را دارید، بدن شما سالم است!

اگر این علائم را دارید، بدن شما سالم است!

در این مطلب با هم علائمی که نشان می‌دهد بدن سالمی دارید، مرور می‌کنیم.

به گزارش پارسینه به نقل از ام اس ان، بدن سیگنال‌هایی می‌دهد که حکایت از سالم بودن یا مریض بودن‌ ما دارد.

 

در اینجا سعی می‌کنیم سیگنال‌های خوبی که بدن به ما می‌دهد را فهرست وار بگوییم تا ببینیم شاخص‌های یک سبک زندگی سالم و بدون دردسر چه فاکتورهایی دارد.

یک الگوی خواب آرام و ثابت نشان دهنده بهزیستی کلی است. زندگی در بدنی سالم به این معنی است که به ندرت نیاز دارید که در طول بعدازظهر چرت بزنید و این نشان دهنده عملکرد سالم آدرنال و سطح قند خون پایدار است.

اگر بتوانید فعالیت‌های روزانه را بدون هیچ درد یا ناراحتی انجام دهید و بتوانید کارهای فوق برنامه را هم انجام دهید، سطح انرژی شما تقریباً در حد مطلوب است.

اگر حداقل دو بار در روز مدفوع می‌کنید و این کار را راحت انجام می‌دهید، روده‌های شما می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند.

اگر ادرار شما شفاف باشد و به راحتی و بدون درد دفع شود، سیستم ادراری سالمی دارید. همچنین نشانه خوبی است که نشان می‌دهد کلیه‌ها به درستی کار می‌کنند.

پوست سالمی دارید. پوستی که هیدراته، انعطاف پذیر و به طور یکنواخت رنگ شده است، در شرایط بهینه قرار دارد.

کلید حفظ سلامت پوست این است که از قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب و هیدراته نگه داشتن پوست خودداری کنید.

موهای ضخیم و فراوان همیشه نشانه خوبی از زندگی در بدنی سالم است. موهای نازک و شکننده اغلب نشانه کمبود ویتامین ها و مواد معدنی کلیدی هستند.

سلامت دهان و دندان به پیروی از عادات خوب سبک زندگی مانند مسواک زدن روزانه بستگی دارد. اگر دندان‌های شما قوی هستند، بافتی صاف دارند و لثه ها صورتی و سفت هستند، برنامه نگهداری از دهان شما کارساز است.

نفسی که با بوی متعفن آغشته شده است، علامت هشدار دهنده‌ای است که نشان می دهد چیزی در بدن درست نیست.

چرخه‌های قاعدگی منظم نشانه سلامتی است و به عنوان فشارسنج هورمون‌های سالم عمل می‌کند.

عملکرد سالم مغز، بهزیستی عاطفی و جسمی ما را تعیین می‌کند. سلامت روانی خوب به این معنی است که شما بهتر می‌توانید تمرکز کنید، حافظه قابل اعتمادی داشته باشید و بتوانید به طور موثر ارتباط برقرار کنید.

اگر قلب سالمی دارید، بسیاری از مواردی که برای حفظ تناسب اندام و سالم به آنها تکیه می‌شود، به دنبال خواهد داشت. قلب، خون غنی از اکسیژن و مواد مغذی را به اندام‌های ما برای عملکرد صحیح پمپاژ می‌کند. به زبان ساده، قلب معیوب، تهدید کننده زندگی است. اگر در سال فقط یک یا دو سرماخوردگی می‌گیرید، سیستم ایمنی بدن شما کار خود را انجام می‌دهد.

چشمان شفاف و بینایی 20/20 نشانگر وجود یک جفت همتای سالم است.

استخوان‌های قوی و سالم از ساختار بدن ما حمایت می‌کنند و به محافظت از اندام های حیاتی در برابر ضربه و آسیب کمک می‌کنند.

ناخن‌های قوی و با رشد سریع به این معنی است که بدن تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز خود را دریافت می‌کند.

گردش خون خوب یا جریان خون، بدن را به خوبی چرب و تغذیه می‌کند. تجمع پلاک، لخته شدن خون، یا تنگ شدن عروق خونی می‌تواند منجر به گردش خون ضعیف شود.

اگر بتوانید بدون نگه داشتن چیزی روی یک پا تعادل خود را حفظ کنید، به احتمال زیاد می‌توانید کارهای روزمره را به راحتی انجام دهید.

تست نشستن و برخاستن شامل نشستن با پاهای روی هم و ایستادن کاملاً عمودی بدون کمک دیگران یا استفاده از هیچ وسیله‌ای است. توانایی دستیابی به این امر، معیار دیگری برای سنجش قدرت و انعطاف است.

شما در مورد غذا وسواس ندارید. اختلالات خوردن اغلب خود را به دلیل وسواس نسبت به غذا نشان می‌دهد.

 گوش دادن به هنرمند یا آهنگ مورد علاقه شما می‌تواند به کاهش اضطراب، فشار خون و درد کمک کند و همچنین کیفیت خواب، خلق و خو، هوشیاری ذهنی و حافظه را بهبود بخشد.

اگر مجبور نیستید هنگام تماشای تلویزیون صدا را افزایش دهید برای شما خوب است. این بدان معناست که شنوایی شما در محدوده طبیعی خود قرار دارد.

فشار خون ایده آل بین ۶۰/۹۰ میلی متر جیوه و ۸۰/۱۲۰ میلی‌متر جیوه در نظر گرفته می شود. اگر این ارقام با شما مرتبط است، پس شما خوب هستید.

 

منبع: اطلاعات

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار