گوناگون

میزان کلسیم این میوه از شیر هم بیشتر است

میزان کلسیم این میوه از شیر هم بیشتر است

پارسینه: افرادی که بنا به هردلایلی قادر به خوردن شیر یا لبنیات نیستند برای جذب کلسیم می توانند برخی میوه ها را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

به گزارش پارسینه و به نقل از صد آنلاین، اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دلایلی نمی‌توانید از شیر و لبنیات استفاده کنید، می‌توانید منابع گیاهی کلسیم را جایگزین این محصولات و نیاز بدن خود را تامین کنید.

نیاز روزانه بدن به کلسیم

ما در طول روز به ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم نیاز داریم. فقط نوجوانان، خانم‌های باردار و خانم‌های یائسه به ۱۳۰۰ میلی گرم کلسیم در طول روز نیاز دارند.

میوه‌های غنی از کلسیم

میوه، سبزیجات برگ دار و لوبیا نه تنها حاوی کلسیم هستند، بلکه مواد معدنی، ویتامین و مواد شیمیایی فیتو هم در آن‌ها وجود دارد.

انجیر منبع خوبی از کلسیم است. فرقی ندارد که انجیر تازه یا انجیر خشک مصرف کنید در هر صورت کلسیم را به بدن شما می‌رساند. ۸ گرم انجیر خشک ۱۰۷ میلی گرم کلسیم دارد.

پرتقال نه تنها منبع خوبی از ویتامین c است، بلکه سرشار از کلسیم است. تقریباً یک عدد پرتقال حدود ۶۵ میلی گرم کلسیم دارد. آب پرتقال تازه کلسیم کمتری دارد.

فرقی ندارد که زردآلو به صورت خشک، پخته، خام یا تازه استفاده شود. هر ۱۰۰ گرم زردآلو در حالت‌های مختلف بین ۱۳ میلی گرم کلسیم دارد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار