گوناگون

خواص شگفت انگیز هل برای سلامتی

خواص شگفت انگیز هل برای سلامتی

پارسینه: هل یکی از موادی است که مواد شیمیایی گیاهی بسیار قدرتمندی در خود دارد و سرشار از منگنز است.

هل می‌تواند به درمان شرایط معمولی و نیز بیماری‌های حاد و جدی کمک کند. از جمله خواص شگفت انگیز هل برای سلامتی عبارت است از:

رفع بوی بد دهان
هل یکی از درمان‌های خانگی موثر برای بهبود بوی بد دهان است. جویدن دانه‌های هل و ریحان می‌تواند هرگونه بوی بدی که از دهان بیرون می‌اید را نابود کند. حتی بعضی از آدامس‌ها از هل برای بهبود بوی بد دهان استفاده می‌کنند.

کرم خوردگی دندان‌ها
هل نه تنها می‌تواند باکتری‌هایی که باعث ایجاد بوی بد در دهان شده اند را نابود سازد بلکه قادر است از توسعه کرم خوردگی دندان پیشگیری کند و حتی کرم خوردگی و تخریب دندان‌ها را معکوس نماید. این ماده همه مزایای پاک کنندگی آدامس را دارد و معایب آن همچون چسبندگی را در خود ندارد.

سرطان
تحقیقات نشان می‌دهد زمانی که صحبت از سرطان به میان می‌آید هل پتانسل مبارزه با آن را دارد. مطالعات حیوانی نشان می‌دهد هل به عنوان عامل پیشگیری عمل می‌کند یا اینکه می‌تواند برای به تاخیر انداختن، مهار کردن یا برعکس نمودن تشکیل سرطان عمل کند. به طور کلی مواد شیمیایی گیاهی موجود در هل همچون cineole و لیمونن می‌تواند نقش محافظتی در برابر پیشرفت سرطان داشته باشد.

فشار خون
هل می‌تواند به کاهش فشار خون در افراد که یک نکته کلیدی برای حفظ سلامت قلب و کلیه هاست کمک کند. یکی از مطالعات انجام شده حدود ۲۰ نفر از افرادی که به تازگی با پرفشاری خون مرحله اول شناسایی شده بودند را مورد بررسی قرار داد. در این مطالعه سه گرم از پودر هل هر روز در دوز تقسیم بندی شده برای ۱۲ هفته مورد استفاده قرار گرفت. نتایج حاصل از آن عالی بود.

هل نه تنها به افراد کمک کرده بود فشار خون سیستولیک و دیاستولیک و فشار خون میانگین خود را کاهش دهند بلکه وضعیت آنتی اکسیدان‌ها را تا ۹۰ درصد بیشتر کرده بود.

کنترل دیابت
هل سرشار از منگنز است و همین امر باعث می‌شود این ماده یک انتخاب عالی برای افراد دیابتی و افرادی که با مشکلات مرتبط با قند خون دست و پنجه نرم می‌کنند باشد.

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد افرادی که با دیابت شناسایی می‌شوند معمولا سطح منگنز اندکی دارند. هنوز معلوم نیست وجود دیابت باعث کاهش سطح منگنز می‌شود یا اینکه سطح پایین منگنز در چنین شرایطی دخیل است یا خیر. به هر حال، اضافه کرد منگنز به رژیم غذایی ایده هوشمندانه‌ای برای دیابتی هاست به همین خاطر است که شما باید از این ادویه به عنوان بخشی از رژیم غذایی دیابتی خود استفاده کنید.

سلامت سیستم گوارش
هل یک درمان سنتی در طب چینی و آئوردایی است که می‌توان از آن برای بهبود مشکلات گوارش همچون درد شکم استفاده کرد، اما علم نیز از این موضوع پشتیبانی می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد هل زمانی که صحبت از کمک به حل مشکلات گوارشی به میان می‌آید رتبه بالاتری نسبت به سایر ادویه‌ها خواهد داشت.

عصاره متانولی از ادویه‌ها یکی از مواردی است که می‌تواند در کنترل اختلالات معدی روده‌ای همچون اسیدیته، گاز، گرفتگی شکمی و نفخ مفید باشد. مطالعات نشان می‌دهد هل خاصیت محافظت کنندگی از معده را دارد و به بهبود زخم معده کمک می‌کند.

آسم
هل می‌تواند افرادی که با مشکلات تنفسی همچون آسم روبرو هستند را هم بهبود ببخشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار