گوناگون

با این روش، سه سوته خانه تکانی اصولی انجام بده

با این روش، سه سوته خانه تکانی اصولی انجام بده

پارسینه: خانه تکانی عید یکی از رسم‌های زیبای اسفند ماه است که با انجام آن در روز‌های آخر سال آماده شروع سال جدید و آغاز فصل بهار می‌شویم.

تحریریه پارسینه- نیکان مدانلو: خانه تکانی عید یکی از رسم‌های زیبای اسفند ماه است که با انجام آن در روز‌های آخر سال آماده شروع سال جدید و آغاز فصل بهار می‌شویم. این خانه تکانی اصول مخصوص به خود را دارد که با یادگیری آن‌ها می‌توان به بهترین شکل و در کوتاه‌ترین زمان نتیجه مطلوب را کسب نمود، از این رو ما در این مقاله قصد داریم راهکار‌های مهم و ترفند‌های کاربردی در این زمینه را معرفی کنیم که مطمئنا در این روز‌های پایانی سال برای شما عزیزان نیز مفید خواهد بود.

اصول خانه تکانی عید سریع و آسان

برای انجام خانه تکانی اصولی قبل از هر اقدامی ابتدا یک لیست از کار‌هایی که باید انجام دهید تهیه کنید و برای هر یک زمان حدودی در نظر بگیرید. داشتن برنامه ریزی درست، باعث می‌شود زمان انجام کار‌های شما نصف شود. سپس با توجه به حجم کار‌ها و زمانی که تا عید دارید کار‌ها را مدیریت کنید. بهتر است ابتدا به سراغ اتاق خواب‌ها بروید، سپس آشپزخانه و در نهایت اتاق پذیرایی را تمیز کنید. این تمیز کاری اتاق‌ها شامل شستن پرده‌ها و رومیزی، شستن ملحفه ها، گردگیری، تمیز کردن شیشه ها، مرتب کردن داخل کمد و کشوها، تمیز کردن انواع لوستر و چراغ خواب، تمیز کردن مبل و فرش و… می‌باشد که با توجه به فضای منزل خود باید برای هر یک زمان بگذارید و سعی کنید بدون اتلاف وقت کار‌ها را به بهترین شکل انجام دهید.

با این روش، سه سوته خانه تکانی اصولی انجام بده

بعد از اتمام اتاق خواب به سراغ آشپزخانه بروید و سعی کنید زمان بیشتری را صرف این مکان نمایید. تمیز کردن داخل کابینت ها، شستن ظروفی که مدتی از آن‌ها استفاده نکرده اید، تمیز کردن اجاق گاز، مرتب کردن یخچال و فریزر و… می‌باشد. برای نتیجه گیری بهتر سعی کنید خانه تکانی را از قسمت بالا یعنی سقف انجام دهید، گرد و خاک سقف را بگیرید، سپس از راست به چپ شروع کنید و همزمان یک نایلون زباله همراه داشته باشید تا هر گونه زباله یا وسیله بی استفاده ایی که در فضای آشپزخانه دارید را داخل آن بریزید، بدین شکل از شلوغ شدن کف آشپزخانه جلوگیری می‌کنید. پاک کردن چربی‌های آشپزخانه ممکن است وقت زیادی از شما بگیرد. سعی کنید از شوینده‌های مناسب استفاده کنید تا نتیجه ایده آلی داشته باشد.

تمیز کردن اتاق پذیرایی ممکن است راحت‌تر از دیگر بخش‌ها باشد، برای اتاق پذیرایی نیز مثل دیگر قسمت‌های خانه از بالا به پایین تمیز کنید و قانون راست به چپ را اجرا نمایید تا نتیجه مطلوب را بگیرید. تغییر چیدمان منزل بعد از تمیز کردن کامل اتاق پذیرایی یکی از بهترین ایده‌ها برای داشتن تنوع است.

همانطور که ملاحظه نمودید اگر خانه تکانی به شکل اصولی انجام شود نتیجه فوق العاده ایی خواهد داشت و با برنامه ریزی می‌توان در کمترین زمان بهترین نتیجه را گرفت.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار