گوناگون

بایدها و نبایدهای عروس در خانه مادرشوهر!

بایدها و نبایدهای عروس در خانه مادرشوهر!

پارسینه: عروس هایی عزیز هستند که با آداب رفتار کردن در خانه مادر شوهر آشنا هستند و به کمک این رفتار ها رابطه بسیار خوبی با خانواده همسرشان دارند.

عادات و رفتارها و رسم و رسومات هر خانواده، با دیگری متفاوت است، به همین خاطر بعد از ازدواج راضی نگه داشتن همه، کار آسانی نیست و ممکن است رفتار و گفتار ما سبب آزار اعضای خانه مادرشوهر شود. بسیاری از خانم ها دوست دارند عروس خوبی برای خانواده همسرشان باشند تا در زندگی مشترک آرامتری را تجربه نمایند. اگر جزو این عروس خانم ها هستید و دوست دارید روابط خوبی با خانواده همسر به خصوص مادرشوهر داشته باشید؛ نکاتی را که در این بخش از نمناک آورده ایم به خاطر بسپارید.


در گوشی با کسی پچ پچ نکن

برخی از زوجین در خانه مادرشوهر در کنار همسر خود می نشینند و با او در گوشی حرف زده و بلند می خندند. این کار شایسته نیست و باعث ایجاد این شبهه می گردد که شما از آنها سخن می گویید پس تا حد الامکان در گوشی صحبت نکنید.


تمیز و مرتب باش

هنگام رفتن به خانه مادرشوهر به ظاهر و لباس پوشیدن خود توجه کنید و لباس های مندرس نپوشید و نگویید که آنها که غریبه نیستند، پس اشکالی ندارد بلکه سعی کنید همیشه تمیز و مرتب باشید تا پوشش و ظاهر شما تحسین آنها را در پی داشته باشد.


زیاد آرایش نکن

برای رفتن به خانه مادرشوهر به هیچ وجه آرایش غلیظ نکنید. یک آرایش اروپایی شامل سایه‌ای کمرنگ و کمی براق، ریمل، خط چشم نازک، رژ گونه کمرنگ و رژ لب و یک فیکس کننده بسیار مناسب است. از آرایش‌هایی چون خط چشم های پهن و... پرهیز کنید.


از آنها فاصله نگیر

زمانی که به خانه مادرشوهر می روید، از آنها فاصله نگیرید و یک گوشه تنها ننشینید، در گفتگوهای عمومی شرکت نمایید اما هرگز در بحث ها و مسائل خصوصی و خانوادگی شرکت نکنید. همچنین سعی کنید فاصله مناسب با خانواده همسرتان را کشف کنید. فاصله ای که نه شما آسیب ببنیید نه همسرتان و نه خانواده او بهترین حالت است.


از مادر شوهرت تعریف کن

هرگز از مادرشوهر عیب جویی نکنید و اگر سلیقه او با شما تفاوت دارد، لازم نیست به او بگویید که آنچه خریده خوب نیست بلکه بهتر است از او و خصوصیات مثبتش مانند تمیزی، دست پخت خوب و... تعریف کنید. باور کنید می توان با یکدیگر هم سلیقه نبود اما یکدیگر را دوست داشت.


به رابطه بین همسر و مادر شوهرتان حسودی نکنید

همانطور که بین شما و مادرتان محبت مادر و فرزندی وجود دارد بین همسرتان و مادرش نیز این محبت پا برجاست پس هیچ‌گاه به محبت بین مادر و فرزند حسادت نکنید و بگذارید همسرتان همیشه به مادر خود محبت کند، اینگونه مادر همسرتان شما را فردی نمی بیند که پسرش را از او جدا کرده است.


نقاط ضعف و حساسیت مادرشوهرت را بشناس

اگر نقاط ضعف و حساسیت مادرشوهرتان را بهتر بشناسید، بر روی آنها تمرکز نخواهید کرد و به همین ترتیب او را به عنوان یک شخصیتی با این ویژگی ها خواهید پذیرفت. همچنین از بروز رفتارهایی که موجب حساسیت بیشتر می‌شود جلوگیری به عمل خواهد آورد و به همین ترتیب رابطه بسیار بهتری را با او خواهید داشت.


مادرشوهرت رو در مناسبت ها فراموش نکن

برای یک مادر شوهر بسیار مهم است که در مناسبت هایی همانند روز مادر، او را از خاطر نبرده باشید و به او سر بزنید و هدیه ای برای او تهیه کنید پس در مناسبت های مختلف در سال هدیه گرفتن را به عنوان ابراز محبت داشته باشید و بدون توقع از همه هدیه خود را به او اهدا کنید.


کمک کن

در مهمانی ها گاهی به مادرشوهرتان کمک کنید و همانند یک مهمان برخورد نکنید که هیچ گونه دخالتی در کارهای مهمانی نداشته باشید اما در این کار حفظ تعادل را رعایت نمایید تا کار کردن و کمک شما تبدیل به وظیفه نشود.


چشم‌پوشی کن

زمانی که شما بر روی رفتارهای یک نفر حساسیت خاصی داشته باشید و یا بسیار به مشکلات ایجاد شده توجه کنید این موضوع باعث می شود که خودتان بیشترین آسیب را ببینید پس وقتی به خانه خانواده همسرتان می روید، از برخی رفتارها و کارها چشم پوشی کنید و بهتر است به سادگی از برخی مسائل بدون هیچ گونه ناراحتی عبور کنید.


با احترام صحبت کن و به حرف هاش گوش بده

مادرشوهر از شما بزرگتر است و به همین دلیل بهتر است که به او احترام بگذارید و به عنوان یک فرد مودب و باشخصیت خود را به او بشناسانید. زمانی که مادرشوهرتان صحبت می کند، به حرف های او گوش دهید و با نهایت احترام با او صحبت کنید. احترام به معنی پایمال کردن خواسته های خودتان و یا فراموش کردن شخصیت تان نمی باشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار