گوناگون

توصیه‌هایی به دیابتی‌ها برای انتخاب فست فود

توصیه‌هایی به دیابتی‌ها برای انتخاب فست فود

پارسینه: افراد مبتلا به دیابت برای مدیریت سطح قند خون باید از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنند. فست فودها اغلب بسیار فرآوری شده هستند و این وضعیت می‌تواند تاثیر منفی بر سلامتی بگذارد.

ایسنا نوشت: نتایج تحقیقات نشان داده که با ترویج مصرف فست فودها در سراسر جهان، تعداد افراد مبتلا به دیابت نیز افزایش یافته است و این نگرانی وجود دارد که ممکن است این دو با یکدیگر مرتبط باشند.

افراد باید بیشتر اوقات از مصرف فست فودها همچون دیگر مواد غذایی ناسالم اجتناب کنند زیرا بسیاری از فست فودها فرآوری شده‌اند و حاوی فیبر کمی هستند و میزان نمک، مواد قندی یا چربی بالایی دارند. همه این عوامل می تواند فست فود را برای فرد مبتلا به دیابت مضر کند.

هرچند با کمی دانش افراد مبتلا به دیابت می‌توانند بدون اینکه سلامت و تندرستی خود را به خطر بیندازند، از غذاهای فست فودی در حد اعتدال مصرف کنند.

برای افراد مبتلا به دیابت مهم است که با احتیاط غذای فست فودی را انتخاب کنند. آگاهی از محتوای غذا پیش از انتخاب آن می تواند به فرد کمک کند تا انتخاب‌ عاقلانه ای داشته باشد.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، پیش از رفتن به یک فست فود، افراد مبتلا به دیابت بهتر است این نکات را در نظر داشته باشند:

زمانی‌که بیش از حد گرسنه هستید به فست فود مراجعه نکنید چرا که شروع هر وعده غذایی با معده خالی می تواند منجر به پرخوری و انتخاب‌های ناسالم شود.

پیش از رفتن به رستوران از کالری و ارزش غذایی مواد غذایی آگاه شوید.

آب را جایگزین نوشابه کنید زیرا افراد مبتلا به دیابت به دلیل وجود قند بالا و خطر افزایش سطح قند خون باید از مصرف نوشابه خودداری کنند.

آهسته غذا بخورید زیرا مغز حداقل ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد تا احساس کند که معده سیر است.

تعداد موارد مراجعه به فست فود را محدود کنید و به یک تا دو بار در ماه کاهش دهید.

درانتخاب سالادها دقت کنید زیرا سالادها همیشه سالم و کم کالری نیستند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار