گوناگون

اولویت علوم پزشکی آموزش حضوری است

اولویت علوم پزشکی آموزش حضوری است

پارسینه: معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آموزش گروه پزشکی به عرصه آموزش حضوری و رو در رو نیاز دارد، اولویت آموزش علوم پزشکی، آموزش حضوری است.

باقری فرد در همایش آموزش پزشکی گفت: یکی از رویداد‌های مهم کشور ما مسئله سالمندی، شهرنشینی و چالش‌های مرتبط با نظام سلامت است که در صورت بی توجهی در آینده نزدیک به معضل تبدیل خواهد شد و لازم است آموزش پزشکی برای رویارویی با این مشکلات آماده شود و آموزش‌ها و محتوای آموزشی دانشگاه‌ها به این سمت و سو حرکت کند و این همسوسازی در کشور‌های با منابع محدود باید با دقت بیشتری انجام شود.

او ادامه داد: با توجه به تمایل نسل جدید به آموزش دیجیتال باید روش‌های آموزشی نیز تغییر و متناسب با آن پیشرفت کند، زیرا برای یک آینده پایدار باید به شبیه سازها، مهارت‌آموزی، تکنولوژی و تغییر نگرش به عنوان زیربنای آموزش توجه کرد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: اگر بهداشت، درمان و پژوهش با کیفیت مدنظر است؛ باید آموزش صحیح در همه زمینه‌ها انجام شود و به همه حوزه‌های جامعه تسری یابد. رویداد‌ها نیز از عوامل موثر بر تغییر آینده هستند و از جمله این رویداد‌ها که به یکباره دنیا را تغییر داد؛ کووید۱۹ است که بیشترین تاثیر آن بر فعالیت‌های آموزشی بود و آموزش‌ها را سمت آموزش غیرحضوری و مجازی حرکت داد و زمینه ساز تکامل و پیشرفت آن شد.

وی افزود: آموزش گروه پزشکی به عرصه آموزش حضوری و رودررو نیاز دارد، زیرا امکان انتقال اخلاق و منش استاد، نحوه برخورد با بیمار و ویزیت در آموزش آنلاین امکان پذیر نیست لذا اولویت آموزش علوم پزشکی، آموزش حضوری است و این مهم، مستلزم به روز بودن اساتید و دانشجویان است. آموزش مجازی با آموزش غیر حضوری متفاوت بوده و آموزش مجازی یک آموزش فعال است که باید به عنوان یک مکمل از آن بهره برداری کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار