گوناگون

اشتباهات رایج در پخت مرغ خانگی

اشتباهات رایج در پخت مرغ خانگی

پارسینه: اگر قصد تهیه یک غذای خوش طعم با مرغ را دارید، باید نکات تهیه و اشتباهات رایج پخت آن را بدانید.

پخت مرغ خوشمزه فوت و فن‌های خاص خود را دارد و به جرات می‌توان گفت رایج‌ترین اشتباه در پخت مرغ این است که تصور می‌شود پخت مرغ آسان است و با مقداری آب و پیاز درون قابلمه به سادگی تهیه می‌شود، ولی به این سادگی‌ها نیست.

اشتباهات تهیه مرغ خانگی:

جدا کردن استخوان مرغ از گوشت آن کار اشتباهی است، چون در هنگام پخت مرغ استخوان‌های مرغ مزه بهتری را به گوشت منتقل می‌کنند.

استفاده کردن از مرغ منجمد باعث می‌شود آب آن خشک شود وبافت آن در زمان پخت نرم نشود. پس از گوشت تازه استفاده کنید.

اگر می‌خواهید مرغ را سرخ یا سوخاری کنید به هیچ عنوان پوست آن را جدا نکنید. چون وجود پوست مرغ باعث حفظ رطوبت و چربی مرغ می‌شود.

مزه دار نکردن مرغ کار اشتباهی است و باید قبل از پخت مرغ آن را مزه دار کنید (بهتر است در محلول آب نمک و گیاهان معطر مزه دار شود)

استفاده از مرغی که دمای آن کمتر از دمای محیط است باعث می‌شود گوشت نامنظم بپزد و شما باید قبل از استفاده از مرغ سرد، آن را به دمای محیط برسانید.

گرم نکردن تابه به اندازه مناسب قبل از پخت مرغ، مزه مرغ را خراب می‌کند. باید به خوبی تابه گرم شود و سپس به آن روغن اضافه کنید و بعد گوشت مرغ را در آن سرخ کنید.

اگر مرغ را در فر می‌پزید حتما از فویل استفاده کنید تا مرغ آبدار و خوشمزه شود. اگر قصد دارید مرغ را کامل بپزید حتما درون آن را با گیاهان معطر و برش‌های لیمو و پیاز پر کنید.

وقتی مرغ را درون تابه می‌پزید نباید خیلی سریع و پشت سر هم مرغ را برگردانید و باید اجازه دهید یک طرف آن به خوبی بپزد و سپس برگردانید.

اگر سینه مرغ را با چاقو برش نزنید موقع طبخ به مشکل میخورید، چون ضخامت آن یکدست نیست و به خوبی و کامل نمی‌پزد.

اشتباه دیگر این است که بعد از پخت مرغ به آن استراحت نمی‌دهید تا گوشت مرغ آب خود را به تمام قسمت‌های خود پخش کند.
منبع: میزان

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار