گوناگون

مناسب ترین زمان برای بچه دار شدن پس از ازدواج

مناسب ترین زمان برای بچه دار شدن پس از ازدواج

پارسینه: بهترین زمان برای بچه دار شدن یکی از سوالاتی است که غلب زوجین با آن روبرو می شوند. آن ها می خواهند بدانند بهتر است چند سال بعد از ازدواج بچه دار شوند.

بچه دار شدن مهم‌ترین مسئولیتی است که والدین قرار است عهده دار شوند، زیرا تولد فرزند و پرورش او یک شغل ۲۴ ساعته است به خصوص ۲ سال اول که کودک بسیار ضعیف و ناتوان است و تقریبا خیلی از شب‌ها مانع از خوابیدن و استراحت درست پدر و مادرش خواهد شد.

براساس مطالعات انجام شده مشخص شده است که والدین در ۲ سال اول پرورش نوزادشان به طور متوسط ۶ ماه کم خوابی خواهند داشت.

زمان مناسب بچه دار شدن برای زوجین با توجه به سن و سطح معلوماتشان کاملا متفاوت است. زمان مناسب بچه دار شدن و بهترین زمان برای بچه دار شدن، هنگامی است که زوجین از داشتن تفاهم اخلاقی باهم مطمئن شده باشند، زندگی آرام، استطاعت مالی و وقت کافی برای پرورش صحیح نوزاد خود داشته باشند.

سعی کنید فاصله ازدواج تا فرزند آوری را زیاد نکنید، هر چه این فاصله بیشتر شود احتمال این که تمایل شما برای فرزند داشتن کاهش پیدا کند و این کار برایتانن سخت‌تر به نظر برسد یا این که شانس بارداریتان کاهش پیدا کند بیشتر است.

در مواردی که زوجین مدت زمان طولانی از روش‌های دارویی و هورمونی برای پیشگیری از بارداری استفاده کرده باشند شانس باروری در آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

بهترین و کم خطرترین گزینه برای پیشگیری از بارداری، پیشگیری طبیعی و استفاده از کاندوم است.

چند سال بعد ازدواج بچه بیارم؟
بارداری ممکن است از نظر جسمی و روحی با مشکلاتی برای شما همراه داشته باشد و تولد فرزند مسلما وقت و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت، به حدی که احتمال این که رسیدگی به شوهرتان را فراموش کنید وجود دارد.


از سویی دیگر استرس‌های پرورش فرزند که به واسطه بی تجربگی پدر و مادر ایجاد می‌شود مسلما باعث خواهد شد که نتوانید وقت و توجه کافی به همسرتان اختصاص دهید بنابراین باید اجازه دهید نهال نوپای ازدواجتان جان گرفته و قوی شود و صمیمیت و هماهنگی بینتان را افزایش دهید و خانه‌ای امن برای کودکتان فراهم کنید تا بتوانید در آرامش به پرورش او برسید.از آنجا که معمولا ۶ ماه تا ۱ سال اول ازدواج به نام دوره ماه عسل شناخته می‌شود و در این دوره زوجین به خصوص آقایان با قلیان هورمون‌های جنسی روبرو هستند و فعالیت جنسی زیادی دارند بنابراین بهتر است صبر کنید تا این دوران به اتمام برسد و شور و حرارت جنسی اولیه فروکش کرده و بدنتان به تعادل هورمونی برسد. زمانی که رابطه‌های جنسی متعدد بین شما رو به کاهش گذاشت و به تعادل نسبی از این نظر رسیدید، میتواند زمان مناسب بچه دار شدن باشد.


از سوی دیگر با کاهش قلیانات جنسی، توجه مرد نسبت به همسرش به صورت ناخودآگاه با افت محسوسی روبرو می‌شود بنابراین به خانم‌های عزیز توصیه می‌شود، بعد از فروکش کردن هیجانات اولیه برای این که درگیر مشکلاتی از قبیل وابستگی بیش از حد به شوهر، نیاز به جلب توجه، روزمرگی زندگی یا سرخوردگی به دلیل کمبود توجه شوهرشان نشوند به فکر بارداری بیوفتند، فرزند آوری می‌تواند وقت و فکر و ذهن شما را بر مسائلی دیگر متمرکز کند و انگیزه و حرکت و رنگ و بوی جدید به ازدواج شما بدهد.


پاسخ سوال بهترین زمان بچه دار شدن جواب دقیقی ندارد و نمی‌توان برای همه زوجین نسخه یکسانی پیچیده شود. عده‌ای از کارشناسان معتقدند ۱ - ۲ سال بعد از ازدواج زمان مناسب برای بچه دار شدن است، ولی برخی دیگر از کارشناسان معتقدند که بعد از ۳ - ۴ سال به فکر بچه دار شدن بیوفتید.


چند سال بعد ازدواج باید بچه دار شد؟
زوجین کمتر از ۳۵ سال هر زمان که اقدام به بارداری کردند در صورتی که بعد از یک سال، بارداری صورت نگیرد بهتر است برای پیدا کردن مشکل ناباروری احتمالی به پزشک مراجعه نمایند، ولی زوجین بالای ۳۰ - ۳۵ سال از همان ابتدا که اقدام به باردرای می‌کنند باید آزمایشات لازم را برای سلامت باروری انجام دهند که در صورت نیاز سریعا درمان شده و زمان طلایی برای باردار شدن را از دست ندهند.


قبل از ۲۰ سالگی: در صورتی که در سنین قبل از ۲۰ سالگی ازدواج کرده اید، بدن شما از نظر جسمی هنوز به رشد کامل نرسیده است و نیاز به مواد مغذی بیشتری از یک فرد بزرگسال دارد، از آن جایی ک تامین نیاز‌های بدن جنین در بارداری نسبت به تامین نیاز‌های بدن خودتان در اولویت قرار می‌گیرد و در صورتی نتوانید مواد مغذی کافی به بدنتان برسانید، رشد جنین در رحم شما ممکن است باعث ایجاد اختلال در رشد جسمی خود شما شود، بهتر است تا اتمام رشد جسمی خود صبر کنید و سپس اقدام به بارداری کنید.


بعد از ۲۰ سالگی: اگر در سن بالای ۲۲ سال قرار دارید می‌توانید بعد از گذشت ۱ سال به فکر باردار شدن بیوفتید.


بعد از ۳۰ سالگی: در سنین بالای ۳۰ سال هستید سعی کنید بعد از ۱ سال اقدام به بارداری کنید.


بعد از ۳۵ سالگی: در صورتی که در سنین بالای ۳۵ سال ازدواج کرده اید بهتر است با فاصله ۶ ماه یا کمتر از ازدواج اقدام به بارداری کنید و همزمان تمام معاینات لازم برای اطمینان از سلامت خود و همسرتان را انجام دهید که معطل نمانده و دوره طلایی بارداری را از دست ندهید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار