گوناگون

اقدام باورنکردنی این ورزشکار ایرانی با قاتل برادرش

اقدام باورنکردنی این ورزشکار ایرانی با قاتل برادرش

پارسینه: نایب قهرمان مسابقات ووشو بازی‌های آسیایی به همراه خانواده‌اش، قاتل برادر خود را بخشید و از اجرای حکم قصاص صرف نظر کرد.

در سال ۱۳۹۶ امید ظفری قهرمان ووشو ایران در درگیری خیابانی به قتل رسید. ووشوکار تیم شهرداری بندرعباس در نهاوند کشته شد و در ادامه دادگاه برای قاتل او حکم قصاص صادر کرد.ظفری سال ۱۳۹۳ در وزن ۷۵ کیلوگرم موفق شد مدال طلای مسابقات بین‌‌المللی جام وحدت و دوستی را به دست بیاورد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، در حالی که قرار بود حکم قاتل ظفری اجرایی شود؛ اما فرود ظفری برادر بزرگ‌تر او و دارنده مدال نقره ۶۵ کیلوگرم ساندا در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ همراه با خانواده‌اش تصمیم گرفت از جان قاتل برادرش بگذرد و مانع اجرای حکم قصاص نفس شود.

فرود ظفری در اینباره گفت: قرار بود حکم قصاص این فرد انجام شود اما طی صحبتی که با پدر و خانواده‌ام داشتم، تصمیم گرفتیم که رضایت بدهیم و مانع قصاص او شویم. آن فرد ۶ سال در زندان بود و فکر می‌کنم به اندازه کافی تنبیه شده باشد.

وی با بیان اینکه من فکر می‌کنم ارزشمندترین کلمه بخشش است، تاکید کرد: انتقام را هر چقدر هم که بزرگ باشد، باید دور انداخت. یقین دارم روح برادرم از این تصمیم شاد است. من ایمان دارم که امام رضا(ع) در دل‌مان انداخت تا رضایت بدهیم. ما با خدا معامله کردیم و بخشیدیم. برای پدر، برادرانم و روح مادرم سخت است، اما اطمینان دارم اگر قاتل برادرم قصاص می‌شد؛ این‌قدر حس آرامش نداشتیم. با این بخشش مطمئنم روح برادرم نیز در جایگاه والایی قرار دارد.

نائب قهرمان ووشو بازی‌های آسیایی در پایان گفت: برای اتخاذ این تصمیم طی چند نوبت با امیرصدیقی رئیس و علیرضا بهرمن دبیرکل فدراسیون ووشو مشورت کردند و همواره نظر آنها در این مورد بخشش بود. از صمیم قلب بابت اتخاذ این تصمیم خوشحال هستم و امیدوارم دیگر هرگز هیچ خانواده‌ای شاهد این قبیل اتفاقات نباشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار