گوناگون

همه انتصاب‌های فدراسیون با هماهنگی و تحت نظارت وزارت ورزش است

همه انتصاب‌های فدراسیون با هماهنگی و تحت نظارت وزارت ورزش است

پارسینه: پس از اینکه در هفته گذشته محمد درخشان به خاطر قانون جدید بازنشستگی از ریاست فدراسیون جودو کناره ‌گیری کرد، محمدرضا عمادی به عنوان سرپرست این فدراسیون منصوب شد و در همان ابتدای حضورش در فدراسیون جودو، درخشان را به عنوان سرپرست نایب رئیسی منصوب کرد.

به گزارش پارسینه ؛ در ماههای اخیر ورزش جودو با مدال آوری مجدد در رقابت های جهانی آن هم بعد از پانزده سال امیدوار به حرکت های پرشتاب تر به سمت موفقیت های بیشتر است و در این راستا شفاف سازی اخبار این فدراسیون قطعا باعث بهبود عملکرد مدیران این فدراسیون می شود.

پس از اینکه در هفته گذشته محمد درخشان به خاطر قانون جدید بازنشستگی از ریاست فدراسیون جودو کناره ‌گیری کرد، محمدرضا عمادی به عنوان سرپرست این فدراسیون منصوب شد و در همان ابتدای حضورش در فدراسیون جودو، درخشان را به عنوان سرپرست نایب رئیسی منصوب کرد.

اگر چه به دلیل گره خوردن ساختار سیاست ایدئولوژیک کشور با ورزش نمی توان به صورت تمام قد از عملکرد درخشان دفاع کرد اما با وجود تمام این مشکلات و امکانات حداقلی، می توان از محمد درخشان به عنوان کسی که سال ها در ورزش جودو فعالیت و حضور موثر داشته است، یاد کرد.
در دوره ریاست درخشان جودوی ایران بعد از مدت ها به مدال جهانی دست پیدا کرده است. درخشان رئیس کمیته کاتا در کنفدراسیون آسیا است و بعد از سالها تنش و ناکامی در ورزش جودو، داشتن کرسی در این کنفدراسیون برای ایران ضروری هست. از سوی دیگر ارتباط ایشان با رئیس فدراسیون جهانی در جهت حفظ منافع ورزش جودو و متعاقبا پیشرفت آن بسیار مهم خواهد بود.
از این منظر می توان گفت؛ انتصاب درخشان به عنوان نائب رئیس در فدراسیون انتخاب مثبت و هوشمندانه ای به نظر می رسد چرا که تجربیات و ارتباط او با فدراسیون جهانی می‌تواند به رئیس آینده نیز کمک کند.
اما در رابطه با نحوه و فرآیند این انتصاب ابهاماتی وجود داشت و برخی از منتقدان ورزش کشور ادعا کرده اند که انتصاب درخشان به این سمت قانونی نبوده است. به همین دلیل از محمد عمادی سرپرست فدراسیون جودو خواستیم تا به این ابهامات پاسخگو باشد.
عمادی در گفتگویی خاطر نشان کرد: انتصاب آقای درخشان یک انتصاب داخلی است و در فرایند این انتصاب هم از همان ابتدا فدراسیون با وزارت ورزش هماهنگ بود. ما با آقای داورزنی قبلا این موضوع را مطرح و با آنها مشورت کردیم.
وی افزود: در واقع فدراسیون ها با وزارت ورزش ارتباط تنگاتنگی دارند و به هیچ وجه اینگونه نیست که تصمیمات فدراسیون از وزارت ورزش جدا باشند، چون به هر صورت اگر این ارتباط وجود نداشته باشد در نهایت این ورزش است که دچار زیان خواهد شد.
عمادی با تاکید بر اینکه: همه انتصاب های فدراسیون با هماهنگی و تحت نظارت وزارت ورزش است ادامه داد: آقای درخشان هر دوره ای که مسئول فدراسیون بودند، منشا خیر و برکت بودند. همین اخیرا با اعزام سه ورزشکار موفق شدیم دو مدال جهانی کسب کنیم در حالیکه روسیه با تعداد زیادی ورزشکار تنها یک مدال گرفت.
وی افزود: و این دستاورد ارزشمند به همت و تلاش فدراسیون آقای درخشان بود که بعد از پانزده سال پرچم کشور ما برافرارشته شد. ایشان افتخار جودو و در جودو دارای جایگاه جهانی هستند. بنابراین ایشان یک عنصر موثر در جودوی جهانی و جمهوری اسلامی هستند.
عمادی در پایان تاکید کرد: بنده تا در رشته ورزشی جودو هستم حتی فکر اینکه آقای درخشان حضور نداشته باشند و از این رشته جدا شوند هم به ذهنم نمی رسد. چون اعتقاد دارم، آقای درخشان یکی از ستون های جودو هستند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار