گوناگون

الحاق پهپادهای راهبردی به سازمان رزم ارتش+ فیلم

الحاق پهپادهای راهبردی به سازمان رزم ارتش+ فیلم

انواع پهپادهای شناسایی، رزمی،‌ انتحاری و رهگیر ساخت وزارت دفاع به سازمان رزم ارتش جمهوری اسلامی ایران الحاق شد.

پارسینه:  آیین الحاق انبوهی از پهپادهای راهبردی رزمی، شناسایی، انهدامی و راداری طراحی و تولیدشده توسط وزارت دفاع و همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده‌کل ارتش، امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.

در این مراسم، انواع پهپادهای راهبردی چندمنظوره ابابیل4، ابابیل5 با قابلیت اجرای انواع مأموریت‌های شناسایی، مراقبت، جنگ الکترونیک، جمع‌آوری اطلاعات سیگنالی، رزمی، همچنین پهپادهای آرش و باور با قابلیت اجرای مأموریت انهدامی، دوربرد و نقطه‌زن و نیز پهپاد جت کرار با قابلیت اجرای انواع مأموریت‌های هدف، رزمی و رهگیر هوایی به سازمان رزم ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق شد.

پهپادهای تحویلی ضمن ارتقا، به سامانه‌های خودحفاظتی و ضدجنگال، ناوبری چندگانه بومی و تسلیحات هوشمند نقطه‌زن تجهیز شده و دارای قابلیت ویژه و روزآمد در بهره‌گیری ترکیبی با سایر سامانه‌های سلاح و عملیات شبکه‌محور هستند.

امیر آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از مهمترین وظایف این وزارت‌خانه تجهیز و تسلیح نیروهای مسلح در جهت دفاع از کشور است، گفت: الحاق این پهپادها در توان رزم ارتش جمهوری اسلامی ایران تأثیر بسزایی خواهد داشت.

پهپادهای ایران , آجا | ارتش | ارتش جمهوری اسلامی ایران , وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران , اخبار نظامی | اخبار دفاعی , 

آشتیانی با بیان اینکه همواره تمامی تحولات منطقه و جهانی تحت رصد است، افزود: فناوری‌های نوین و به‌روز در دنیا بررسی می‌شود و با نیازهای نیروهای مسلح تطبیق داده می‌شود تا در راستای دفاع از کشور و مقابله با تهدیدات زمینی، هوایی، دریایی و فضایی بومی‌سازی و تولید شود.

وزیر دفاع در پایان خاطرنشان کرد: به مردم اطمینان می‌دهیم در مسیر دفاع از کشور و افزایش قدرت بازدارندگی و ارتقای توان رزمی نیروهای مسلح تمام توان و تلاش خود را به‌کار خواهیم گرفت و دشمن ناامید خواهد شد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار