گوناگون

خرید معروف‌ترین اژدر آمریکایی توسط ارتش آلمان+ عکس

خرید معروف‌ترین اژدر آمریکایی توسط ارتش آلمان+ عکس

پارسینه: بنابر آخرین گزارش‌های منتشر شده، وزارت امور خارجه آمریکا فروش احتمالی اژدرهای سبک وزن Mk-۵۴ به آلمان را تایید کرده‌است.

خبرآنلاین نوشت: بر اساس اعلام آژانس همکاری امنیتی دفاعی ایالات متحده (DSCA)، برلین تا ۸۰ فروند Mk-۵۴ را از ریتون به مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار درخواست کرده‌است.

اژدر پرتابه‌ای زیر سطحی است که برای مقابله با سکوها، کشتی‌ها و زیردریایی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پرتابه، خود پیشران (موتور سرخود) است. موتور اژدرها اغلب الکتریکی هستند اما اژدرهای با نوع پیشران راکتی نیز وجود دارد. اژدرها را می‌توان از قایق‌ها، ناوچه‌ها، ناوها، زیردیایی‌ها، سکوب‌ها، بالگردها و هواپیماها پرتاب کرد.

خرید معروف‌ترین اژدر آمریکایی توسط ارتش آلمان

در اغلب اژدرها، پرتابگر دارای یک تیوب پرتاب بوده که اژدر با یک بوستر کوچک راکتی و یا پمپی پرتاب شده و به درون آب می‌افتد. اما در برخی نمونه‌ها اژدر از کریدور مخصوصی که زیردریایی حامل وجود دارد شلیک می‌شود. در برخی نمونه‌ها اژدر از هواپیما پرتاب شده و به صورت هواسرشی با کمترین شیب مایل به درون آب افتاده و به سوی هدف حرکت می‌کند. در اکثر نمونه‌هایی که از بالگردها شلیک می‌شود اژدر با یک چتر کوچک وارد آب می‌شود.

اژدر mk-۵۴ با طول دو متر و ۶۰ سانتی‌متر و قطر (کالیبراسیون)، ۳۲۴ میلیمتر و سر جنگی به وزن ۴۵ کیلوگرم HE با قابلیت تعویض با انواع دیگر و سرعت حرکت، ۴۵ نات برابر با ۲۳ متر در ثانیه و برد بین ۸ تا ۱۱ کیلومتر و قوص تا عمق ۸۰۰ متری و قابلیت هدفیابی، ساخت کشور آمریکا است.

اژدر سبک MK 54 توسط کمپانی ریتون ساخته شده , پراستفاده ترین اژدر سبک وزن در جهان است که از تکنولوژی های مدرن و کاربردی اژدرهای MK 50 و MK 48 ADCAP بهره می برد.

این اژدر قابلیت پرتاب همزمان از 20 پلتفرم نظامی را داشته و از کشتی، هلی کوپتر و هواپیماهای با بال ثابت نیز می توان آن را علیه زیردریایی ها در هر عمقی که باشند پرتاب نمود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار