گوناگون

رونمایی از فناوری های پیشرفته ضد پهپاد چینی در نمایشگاه بلگراد+ تصاویر

رونمایی از فناوری های پیشرفته ضد پهپاد چینی در نمایشگاه بلگراد+ تصاویر

پارسینه: شرکت های دفاعی چینی در نمایشگاه تسلیحات صربستان فناوری های ضد پهپاد را به نمایش گذاشتند

آذین گودرزی_ به گزارش پارسینه به نقل از C4Isrnet سازندگان فناوری های پیشرفته ضد پهپاد می‌گویند که شرکت‌های دفاعی چینی از پتانسیل بازار صربستان بهره می‌برند و تلاش می‌کنند فعالیت‌های خود را در این کشور و منطقه وسیع‌تر بالکان گسترش دهند.

بنیاد کارنگی برای صلح بین‌المللی در گزارشی در سال 2019 از صربستان به عنوان "درهای باز" چین به منطقه بالکان یاد کرد. چهار سال بعد، روابط آنها در حال تقویت است.

تاکنون، صادرات نظامی چین مانند فناوری های پیشرفته ضد پهپاد در سایر بخش‌های منطقه از موفقیت مشابهی برخوردار نبوده است، اگرچه بسیاری از کشورهای بالکان، درهای خود را به روی شرکت‌های چینی در بخش‌های زیربنایی باز کرده‌اند

در زمینه رویداد دفاعی بلگراد که در اینجا برگزار می شود، سه شرکت از چهار شرکت دفاعی چینی حاضر گزارش دادند که این اولین بار است که در آن شرکت می کنند.

فناوری های پیشرفته ضد پهپاد چینی

یک نماینده شرکت واردات و صادرات ماشین آلات چین مطرح کرد: علاقه آشکاری به بازار صربستان وجود دارد، زیرا برای اکثر شرکت های چینی اینجا، این اولین بار است که در این نمایشگاه حضور داریم و بخشی از محصولات خود را برای اولین بار در اروپا به نمایش می گذاریم. CNPMIEC که خود را به عنوان بزرگترین تامین کننده سیستم های تسلیحات موشکی چین معرفی می کند، از جمله سیستم های تسلیحات لیزری LW_30 را به نمایش گذاشت که از پرتوهای انرژی بالا برای حمله به اهداف ورودی از جمله هواپیماهای بدون سرنشین در ارتفاع کم و سرعت کم استفاده می‌کند. این سلاح برای نیروهایی که به دنبال کنترل حریم هوایی و دفاع هوایی هستند، مناسب است، زیرا می‌تواند تهدیدات سخت و نرم را در عرض سه کیلومتر (۱.۸۷ مایل) از بین ببرد.

فناوری های پیشرفته ضد پهپاد چینی در نمایشگاه بلگراد

یکی دیگر از شرکت های مستقر، شرکت ELINC چین بود که سیستم های جنگ الکترونیک و فناوری های پیشرفته ضد پهپاد را تولید می کند. یکی از پرفروش‌ترین‌های آن، که در نمایشگاه نیز به نمایش گذاشته شد، ایستگاه اطلاعات الکترونیکی و رادار چند منظوره CHL-906 است که می‌تواند در پیکربندی‌های مختلف فروخته شود.

دستیار مدیر کل در بخش اوراسیای این شرکت گفت: "به عنوان اولین غرفه داران، ما علاقه مند به گسترش در بازارهای صربستان و منطقه بالکان هستیم.

نماینده Norinco Group، که یک شرکت دفاعی دولتی چین است و در دوره قبلی نمایشگاه بلگراد شرکت کرده بود نیز از علاقه مندی به همکاری با صربستان گفت. این شرکت در خط مقدم غرفه های خود ماکت هایی از موشک های ضد تانک و خودروهای زرهی از جمله خودروی جنگی پیاده نظام VN22 6x6 قرار داده است.

در این نمایشگاه تنها پهپاد چینیWing Loong II بود که در غرفه CATIC به نمایش گذاشته شد.

پیتر ووینوویچ، سردبیر پرتال خبری هوانوردی صربستان TangoSix، درباره احتمال خرید پهپاد چینی توسط صربستان گفت : شک دارم که صربستان علاقه ای به آن داشته باشد.

او ادامه داد: «صربستان، حداقل به طور علنی، علاقه ای به دریافت وینگ لونگ II، به عنوان یک قابلیت استقامت طولانی در ارتفاع متوسط، ابراز نکرده است. استراتژی وزارت دفاع معرفی تدریجی پهپادهای خارجی برای رفع نیازهای فوری بوده است که در دستیابی به سامانه‌های CH-92A و CH-95 آن آشکار شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار